SKIJANJE: Tanja osvojila Kortinu

Finska skijašica Tanja Putiainen trijumfovala je u veleslalomu za Svjetski kup koji je u nedjelju vožen u Kortini d’Ampeco (Italija).

SKIJANJE: Tanja osvojila Kortinu Izvor: MONDO

To joj je druga pobjeda u sezoni, a deseta u karijeri.
Putiainen je do trijumfa na stazi Olimpija dele Tofane došla zahvaljući greškama Austrijanke Ketrin Cetel.

Vodeća poslije prve vožnje, počela je drugu trku dosta rezervisano i na prvom prolaznom vremenu zaostajala za Finkinjom. U srednjem dijelu staze počela je da forsira i promašila kapiju.

Tanja Putiainen je ostvarila ukupno vrijeme od 2:26,51 minuta i od drugoplasirane Njemice Viktorije Rebenzburg bila je brža čak za sekundu i pet stotinki.

Njemica Katrin Helcl bila je treća sa zaostatkom od 1,45 sekundi i to joj je bilo dovoljno da preuzme vođstvo u trci za "zlatni globus" ispred Cetel.

Vodeća u Svjetskom kupu, Amerikanka Lindzi Von, nije forsirala i u disciplini koju najmanje voli zauzela je 19. mjesto. Njena najveća konkurentkinja za "kristalni globus", Njemica Marija Riš, plasirala se na osmu poziciju.

Najbolje skijašice svijeta sele se u Sent Moric (Švajcarska), gdje će od 29. do 31. januara biti održani superkombinacija, spust i superveleslalom.

10. Eva-Marija Brem (Austrija) +2,36

PLASMAN U VELESLALOMU: Helc 391 bod, Cetel 365, Maze 272, Putiainen 247, Rebensburg 221, Pjetile-Holmner 212...

GENERALNI PLASMAN SVETSKOG KUPA: Von 1.106 bodova, Riš 1.050, Cetel 829, Person 736, Maze 624, Helcl 445...