RUKOMET: Francuzi blizu polufinala

Francuzi napravili veliki korak ka polufinalu, Island deklasirao Rusiju, Hrvati neuvjerljivom igrom do pobjede nad domaćinom.

RUKOMET: Francuzi blizu polufinala  Izvor: MONDO

Ni poslije drugog kola druge faze Evropskog prvenstva u rukometu ništa još nije izvjesno.

Najubjedljivije igre do sada prikazali su Španci, Francuzi su napravili korak ka polufinalu, a Hrvati su poslije remija protiv Islanda, u neizvjesnom meču ipak slavili protiv domaćina Austrije, koja je otpisana iz borbe za polufinale.

U Grupi 1, Island je deklasirao Rusiju - 38:30, a pobjednik je bio poznat već poslije prvog poluvremena, kada su "baćuške" zaostajale čak devet golova (19:10).

Poslije remija sa Islandom, Hrvatska je tražila pobjedu nad upornim Austrijancima, koji su i pored toga što su izgubili sve šanse za polufinale, igrali vrlo motivisano. Na kraju, pobjeda Hrvatske - 26:23, koja je ostvarena u finišu meča.

U Grupi 2, ubjedljive pobjede favorita. Francuska je bez problema dotukla Sloveniju 37:28, zahvaljujući prije svih izvanrednom Mikaelu Giguu (deset golova iz deset pokušaja!).

Slovenci su dobro igrali prvih pola sata i otišli su na odmor sa golom prednosti - 18:17. Ali, u nastavku, Francuzi prave seriju 6-1, za vođstvo 23:19, koje su do kraja samo uvećali.

Španci su bez većih problema dobili Nijemce 25:20. Već u prvom poluvremenu "furija" je napravila solidnu razliku 14:9, koju je rutinskom igrom održala do kraja meča.

Uzbudljiv meč odigrali su Poljaci i Česi, a Poljaci su do pobjede došli u srećnom finišu, čime su se izjednačili sa Francuzima na tabeli sa po sedam bodova.