RUKOMET (EP): Island u polufinalu, Hrvati otpisali Dance

Za finale će u subotu u Beču igrati Francuska - Island i Hrvatska - Poljska. "Vatreni" u reprizi finala prethodnog EP nadigrali Dansku (27:23).

RUKOMET (EP): Island u polufinalu, Hrvati otpisali Dance Izvor: MONDO

Reprezentativci Srbije neslavno su se oprostili od prvenstva Evrope u Austriji, ali u četvrtak su dobili makar malu satisfakciju.

Pokazalo se, naime, da su jedini bod na tri utakmice osvojili protiv ekipe koja će se tokom vikenda boriti za medalju - to je Island.

Popularni "ribari" su u meču posljednjeg kola druge faze pobijedili Norvešku rezultatom 35:34 i tako ostavili Dansku u igri za polufinale, a Hrvatima ostavili da sami završe posao, pošto su morali da osvoje makar jedan bod.

Međutim, "vatreni" su potpuno nadigrali branioca titule, ekipu koja ih je 2008. u Norveškoj pobijedila sa 24:20 u finalu. Svo vrijeme su izabranici Lina Červara imali igru i rezultat, u 45. minutu su otišli na rekordnih 21:15, kada je Danska maksimalno ubrzala igru i pokušala da "na mišiće" napravi preokret.

Danci su šest minuta prije kraja smanjili na 23:21, ali su veterani Lacković i Balić otklonili posljednju dilemu. Najefikasniji je sa osam golova bio Denis Buntić, dok je golman Mirko Alilović bio prva figura meča sa čak 18 odbrana (45 odsto zaustavljenih šuteva).

Poljska je u Drugoj grupi bila siguran polufinalista i prije posljednjeg kola. Zato je poraz od Francuske (29:24) nije mnogo zabolio, dok je "trikolorima" donio prvo mjesto, a Španiju poslao u borbu za peto mjesto, uprkos glatkoj pobjedi nad Slovenijom.

Olimpijski šampioni, Francuzi, sastaće se sa Islandom kojeg su dobili u pekinškom finalu prije godinu i po.