AO: Osveta blizanaca Zikiju i Nestoru

Bob i Majk Brajan bili su bolji od Nenada Zimonjića u finalu Australijan opena - 2:1, po setovima 6:3, 6:7 (5:7), 6:3.

AO: Osveta blizanaca Zikiju i Nestoru Izvor: MONDO

Amerikanci su im se tako revanširali za poraz u finalu Vimbldona prošle godine.

Kombinacija Nenad Zimonjić, Danijel Nestor do daljeg će ostati na dvije grend slem titule, obje osvojene na londonskoj travi.

Bob i Majk Brajan uspjeli su da ih savladaju u finalu prvog velikog turnira sezone - 2:1 (6:3, 6:7, 6:3).

Iako su Brajani zvanično najbolji dubl svijeta, Zimonjić i Nestor su imali razloga za optimizam, pošto su izašli kao pobjednici iz osam od prethodnih devet međusobnih okršaja, uključujući finale Vimbldona 2009.

Ali ovog puta su protivnici bili raspoloženiji za igru.

Brajani su sve vrijeme kontrolisali meč, češće ulazili u šanse za brejk i tri puta oduzeli servis Zimonjiću i Nestoru, dok su njima prepustili samo jedan servis gem.

Za osvajanje prvog seta bio im je dovoljan brejk na servis srpskog tenisera u šestom gemu (4:2). Zimonjić i Nestor su pri rezultatu 5:3 imali dvije vezane šanse da se vrate u život i nisu ih iskoristili. Tri poena zaredom izgubili su tako što su slali udarce koji centimetar iza osnovne linije...

U drugom setu su Srbin i Kanađanin prvi stekli prednost (3:1), ali su je već u sljedećem gemu prokockali. Dalje se vodila izjednačena borba do "taj-brejka". Brajani su u 13. gemu vodili sa 5:4 i imali dva servisa za pobjedu, kada su Zimonjić i Nestor vezali tri odlična poena i izjednačili - 1:1.

Međutim, odlučujući set je u potpunosti pripao Amerikancima. Poveli su sa 3:1 i njihovo vođstvo do kraja nije dolazilo u pitanje. Majk Brajan as udarcem je realizovao već prvu meč-loptu i donio svom timu četvrtu titulu iz šest finala Otvorenog prvenstva Australije.

Njima dvojici to je ukupno osmi trofej na grend slem turnirima.

Zimonjić je poražen u svom prvom finalu Australijan opena, kada je riječ o muškim parovima, dok je Nestor ostao na jednoj tituli. On je 2002. godine podigao pehar u tandemu sa Markom Noulsom, sa kojim je gubio finala 1995. i 2003.

Brajani su za trijumf inkasirali 450.000 dolara, dok će Zimonjić i Nestor podijeliti dvostruko manji iznos.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images)