Đoković i Medvedev su čuli huk sa "Margaret"!

Španac je bijesno napustio teren, dobacujući svašta sudiji, dok je Nišikori posljednjim atomima snage proslavljao plasman u četvrtfinale poslije 0:2 u setovima i 5:8 u istorijskom "super taj-brejku" petog seta.

(1) Novak Đoković i (15) Danil Medvedev mogli su jasno da čuju huk sa obližnje "Margaret Kort" arene.

Publika je na drugom najvećem stadionu u Melburn parku bila egzaltirana, s velikim razlogom!

Dok je (8) Kei Nišikori poslednjim atomima snage proslavljao plasman u četvrtfinale Australijan opena poslije povratak sa 0:2 u setovima i 5:8 u istorijskom "super taj-brejku" petog seta, bijesni (23) Pablo Karenjo Busta brzim korakom je napuštao teren i, pritom, svašta dobacivao glavnom sudiji meča.

Meča, koji je trajao pet sati i pet minuta, a bio završen serijom japanskog tenisera od pet poena koja je Španca koštala rezultata karijere: Nišikori – Karenjo Busta 6:7 (8:10), 4:6, 7:6 (7:4), 6:4, 7:6 (10:8).

UŽIVO: ĐOKOVIĆ - MEDVEDEV

Pogledajte kompletan "super taj-brejk", koji je od ove godine uveden na Australijan openu u slučaju da rezultat u petom setu bude 6:6.

Super tie-break

Nišikori, kojem je ovo bila deseta pobjeda u isto toliko mečeva u 2019. godini i čak treća u pet setova na tekućem "Ozi openu", sada će imati dan "fore" da se odmori od novog maratona i pripremi za četvrtfinale u kom će se sastati sa boljim iz duela Đoković – Medvedev.