Mrkva i Česi lak zalogaj za Špance

Češki golman Tomaš Mrkva upisao je 13 odbrana, alito nije bilo dovoljno protiv Španije koja je pobjedom počela takmičenje u drugoj fazi Evropskog prvenstva.

Evropsko prvenstvo rukomet - Grupa 1 Španija - Češka 31:25 Izvor: Ronald Zak/AP

Reprezentacija Španija sa maksimalnim učinkom završila je prvu grupnu fazu, a branilac titule evropskog šampiona u istom ritmu nastavio je i u novormiranoj Grupi 1.

"Furija" je sa 31:25 savladala Češku kojoj nije pomogao ni raspoloženi golman Tomaš Mrkva.

Golman njemačkog Bergišera bio je taktičko iznenađenje  selektora Jana Filipa i našao se na golu protiv Španije iako je u prethodne tri utakmice upisao samo JEDNU odbranu, a ispostavilo se da je to bio dobar potez. Bar u prvih 30 minuta.

Mrkva je upisao 13 odbrana i držao Češku u igri dobar dio prvog poluvremena, međutim, to nije bilo dovoljno protiv iskusne selekcije Španije koja je na odmor otišla sa pet golova prednosti – 14:9.

Dok su kod Čeha pogađali uglavnom Zdrahala (8 golova) i Kašparek (6 golova) šest golova, Španija je još jednom pokazala da ima izuzetnu širinu, a rotacija Đordija Ribere mljela je protivnika.

Na kraju se čak 13 igrača, među kojima i golman Vargas, upisalo u strijelce u konačnoj pobjedi "furije“ 31:25.

Najefikasniji među njima bili su Dušebajev i Fernandez sa po pet golova, dok je Vargas upisao 11 odbrana.

Španija je tako upisala rekordnu sedmu pobjedu u nizu na evropskim prvenstvima, inače šestu u duelima protiv Češke na kontinentalim smotrama.

"Crvena furija“ sada ima četiri boda u novoformiranoj Grupi 1, a pobjedom protiv Austrije u sljedećem kolu praktično bi zakoračila u polufinale.