SERIJA A: Roma prosula bodove u nadoknadi

Torino i Roma odigrali su poprilično nezanimljiv meč, koji je prijetio da završi 0:0. Ipak, na kraju je viđen po gol na obje strane u finišu susreta, a domaći su do boda stigli duboko u sudijskoj nadoknadi vremena, iz penala.

Da nije bilo posljednjih deset minuta, bilježnice novinara nakon duela Torina i Rome ostale bi potpuno prazne.

Meč 15. kola Serije A donio je nezanimljiv fudbal, naročito u prvih 45 minuta, kada gostujući fudbaleri, uprkos daleko većem posjedu, nisu uspjeli niti jednom da šutiraju ka golu protivnika!

Roma je, ipak, povela srećnim golom Miralema Pjanića iz slobodnog udarca. Bh. reprezentativac u 83. minutu sa tridesetak metara iskosa sa lijeve strane uputio je centaršut u kazneni prostor Torina, lopta je prevarila buket igrača u šesnaestercu domaćih, ali i golmana "bikova" Danijelea Padelija i odsjela u mreži.

...

Kada se činilo da će "vučica" odnijeti bodove sa teškog gostovanja u Torinu, po ko zna koji put ove sezone defanzivna linija tima Rudija Garsije napravila je veliku grešku.

Kostas Manolas srušio je Andreu Belotija, a iako se činilo da je start bio na loptu, sudija Antonio Damato pokazao je na penal. Siguran sa 11 metara bio je Maksi Lopez i osigurao bod Torinezima.