Zagreb bolji od Borca

Rukometaši Borca m:tel poraženi su u petak uveče od Zagreba rezultatom 31:22 (14:10) u prvom od dva prijateljska meča koji se igraju u Banjaluci.

U prvih 20. minuta utakmice vodila se izjednačena borba. Do kraja poluvremena Zagreb je iskoristio greške Borca i na odmor otišao sa četiri gola prednosti 14:10.

U drugom dijelu Zagreb je kontrolisao igru, da bi u posljednjih 15. minuta utakmice povećao prednost na maksimalnih 31:22.

Najefikasniji u redovima “crveno-plavih” bili su Vujović i novo pojačenje Borca Ivan Dumenčić sa 4 postignuta gola, dok je kod gostiju Vujić postigao 6 pogodaka.

Drugu prijateljsku utakmicu protiv Zagreba rukometaši Borca odigraće danas u 11:30 časova u SD Borik.

DVORANA: “Borik”. Gledalaca: 300. Sudije: Zoran Raca, Miroslav Rakar (BiH). Sedmerci: Borac m:tel 4 (1), PPD Zagreb 3 (2). Isključenja: Borac m:tel 6, PPD Zagreb 8 minuta.

BORAC m:tel: Efendić, Janković 3, Vujović 4, Ćosić, Mijatović, Ivanišević (11 odbrana), Đurić, Nježić 1, Hušić (2 odbrane), Obradović 2, Stanković 2, Trivundža 1, Ćelić, Šešić, Dumenčić 4 (1), Ćeranić 3, Knežević, Milošević 1, Šekarić 1. Trener: Boris Dvoršek.

PPD ZAGREB: Gošić (5 odbrana), Šošić 1, Mihić 3, Sabljić, Vujić 6, Kontrec 1, Šprem 3 (1), Marković 1, Raković 3 (1), Šušnja 2, J. Valčić 2, T. Valčić, Mandalinić 1, Obranović 3, Vrdoljak 1, Medić 2, Jović (10 odbrana), Vukić 2. Trener: Veselin Vujović.