Ludnica u Đenovi i preokret Sampdorije

Sasuolo do 84. minuta vodio protiv Sampdorije u Đenovi, a onda...

...se desio veliki preokret!

Sampdorija je u samo sedam minuta postigla tri gola i stigla do pobjede 3:2, dok Sasuolo nastavlja da broji poraze. Ovo je četvrti u nizu.

„Nula“ na poluvremenu nedjeljnog matinea u Seriji A, a onda u nastavku čak pet golova i to u ludoj završnici meča 13. kola.

Sasuolo je na početu sezone bio iznenađenje u italijanskom prvenstvu, ali forma nije dugo trajala.

Seriju neuspjeha fudbaleri Sasuola željeli su da prekinu u Đenovi, a bili su na dobrom putu da to i učine poslije vođstva 2:0 golovima Rićija u 64. i Raguze u 74. minutu.

Izreku da se fudbal igra do posljednjeg sudijskog zvižduka, pa i onu pomalo duhovirtu da je 2:0 najgori rezultat, još jednom su potvrdili igrači domaćeg tima, koje zaostatak od dva gola nije demoralisao.

Ni njihovi navijači u 84. minutu nisu vjerovali da Sampa može da učini bilo šta u ovom meču, a onda – ludnica na terenu.

U samo dva minuta Sampdorija je poništila prednost gostiju.

Prvo je Kvaljarela smanjio na 2:1, uz malo sreće, pošto je pogodio stativu, a onda iz drugog pokušaja poslao loptu u mrežu.

Bio je to njegov 100. gol u Seriji A!

Na 2:2 izjednačio je Murijel, poslije odličnog prodora i asistencije Kvaljarele, a veliki preokret, stigao je u sudijskoj nadoknadi!

Češki napadač Patrik Šik koji je ušao u igru sa klupe izborio je jedanaesterac koji je u pogodak pretvorio Murijel za veliko slavlje u Đenovi.