"Derbi dela Lanterna": Gazduje Sampdorija!

Gradski derbi u Đenovi u okviru 28. kola italijanske Serije A pripao Sampdoriji golom Luisa Muriela!

Mnogi su se pribojavali da će susret đenovskih timova, koji je poznat pod nazivom "Derbi dela Lanterna", biti završen najnepopularnijim rezultatom 0:0 kako je bilo na tri od posljednje četiri utakmice odigrane u martu u Seriji A.

Međutim, ove subote uveče na stadionu "Luiđi Feraris", radovala se Sampdorija i produžila seriju bez poraza na sedmu utakmicu.

Đenova - Sampdorija 0:1 (0:0).

"Derbi dela Lanterna" odlučio je Kolumbijac Luis Muriel svojim 10. ovosezonskim pogotkom u 70. minutu, kad je poslije greške odbrane Đenove, pospremio loptu u desni ugao Eugenija Lamane - 0:1.

...

Kao da se transparent navijača Sampdorije (Gradinata Sud: Boje juga su boje heroja) pokazao proročkim jer je upravo "hrabriji" tim na derbiju osvojio sva tri boda.

Kao što je i slučaj u svakom gradskom derbiju, navijači oba tima tradicionalno imaju svoj šou...

Srpski internacionalac u ekipi Đenove Darko Lazović zamijenjen je u 76. minutu, dok je na drugoj strani u taboru "Sampa" Filip Đuričić odgledao pobjedu svog tima sa klupe za rezervne igrače.