Džeko i "vučica" ponovo grizu

Dva gola bh. reprezentativca i jedan Rađe Naingolana za siguran trijumf Rome protiv Verone 3:0.

Za razliku od prethodnih utakmica ove sezone, Roma je protiv Verone odigrala mnogo lepršavije.

Iako povratnik u Seriju A nije mjerilo snage ekipe koja bi trebalo da se bori za najviši plasman, tim Euzebija Di Frančeska bio je dominantan, postigao tri gola, mogao još toliko, te ubjedljivo slavio pred svojim navijačima.

ROMA - HELAS VERONA 3:0 (2:0)

Veliki broj kritika na račun pojedinih igrača "vučice" kao da je otvorio oči Di Frančesku, pa je odlučio da "prošara" početnu postavu. Promijenio je čak pet igrača u odnosu na nedavni meč u Ligi šampiona protiv Atletiko Madrida (0:0).

Od prvog minuta na krilima su zaigrali Stefan El Šaravi i Čengiz Under umjesto Dijega Perotija i Gregoara Defrela. U sredini, Kevina Strotmana zamijenio je Lorenco Pelegrini, dok je mjesto Bruna Pereza na desnom beku popunio Alesandro Florenci, koji je zaigrao prvi put od oktobra prošle godine, kada je pokidao ukrštene ligamente koljena. Umjesto Žuana Žesusa priliku je dobio Federiko Facio.

Uspjeli su gosti da se odbrane samo 22 minuta. Edin Džeko, nakon dvije dobre, ali promašene prilike, iskupio se tačnom loptom za El Šaravija, ovaj je proslijedio do Rađu Naingolana, koji rutinski pogađa za 1:0, tokom velikog pljuska na rimskom "Olimpiku".

...

Desetak minuta kasnije već je 2:0. U 34. minutu Florenci je sjajnom asistencijom pronašao usamljenog Džeku, a najboljem strijelcu Serije A prošle sezone nije bilo teško iz blizine glavom da podupla prednost Rimljana.

...

Inače, bh. reprezentativac pred početak susreta primio je nagradu za prošlogodišnji izuzetan uspjeh.

Raspoložen je bh. reprezentativac i u nastavku, pa je u 62. minutu postigao svoj drugi, a Romin treći pogodak. I to na asistenciju Aleksandra Kolarova.

...

Dodatni problem za goste stvorilo je isključenje Samuela Suprajena, koji je u 65. minutu zaradio drugi žuti karton.

Imao je Džeko još tri dobre prilike za het-trik, ali nije uspio da postigne svoj četvrti prvenstveni pogodak ove sezone. Ostalo je 3:0.

Do kraja je Di Frančesko u igru ubacio i dva debitanta - Patrika Šika, najskuplje pojačanje u istoriji Rome, te Ektora Morena, nekadašnjeg igrača PSV-a.