Premijer liga: Koliko je dovoljno za opstanak?

Da li će biti "probijena" magična cifra od 42 boda ili ne...

Vest Hem je u sezoni 2002/03 osvojio 42 boda i "skliznuo dole", odnosno nije sačuvao status u Premijer ligi, a neće biti veliko iznenađenje ukoliko ova cifra bude "probijena".

Ili bar bude ugrožena...

Na jedanaest kola do kraja, mada nisu još svi završili svoje utakmice 27. runde, u opasnosti je polovina timova: najugroženiji je Vest Brom sa 20, potom slede Stouk i Njukasl sa 25, tu je Soton sa 26, a iz opasne zone je "iskočio" Hadersfild.

"Terijeri" su pred svojim navijačima savladali Bornmut (4:1), još jednog rivala u borbi za opstanak, i tako upisali prvi premijerligaški trijumf posle skoro dva meseca.

Pričard je na pas Munijea doveo domaćina u vođstvo u 7. minutu, odmah je Stanislas odgovorio u 14, da bi francuski napadač postigao gol za novo vođstvo u 27. minutu. Sve je bilo rešeno kada je Munije postigao svoj drugi pogodak u 66. minutu.

Tačku na kraj stavio je Van La Para u petom minutu nadoknade iz penala.

Dva tima sada deli četiri boda i šest pozicija na tabeli.