Robi gledao het-trik Višće

Autori mondo.ba Autori mondo.me Autori Anadolija

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine u prijateljskoj utakmici, igranoj danas u Jeonju, pobijedila je Južnu Koreju, rezultatom 3:1.

BIH - Južna Koreja 3-1 Izvor: MONDO/Samir Cacan

U veoma dobroj i obostrano otvorenoj utakmici, poveli su gosti pogotkom Edina Višće u 29. minutu. Ni 60 sekundi kasnije poslije solo prodora učesniku predstojećeg Svjetskog prvenstva u Rusiji izjednačenje donosi Jae Sung-Li.

Do odlaska na odmor između dva poluvremena BiH ponovo vodi. Igrao se 45. minut kada je Haris Duljević fantastično proigrao Višću, koji je rutinski pogodio za 2:1.

Drugo poluvrijeme otvoreno je blagom inicijativom Korejanaca, ali nakon nekoliko poluprilika na obje strane, izabranici selektora Roberta Prosinečkog ovjeravaju trijumf.

U 79. minutu meča Riad Bajić je centrirao sa lijeve strana, a Višća velemajstorskim udarcem iz prve trese mrežu domaćih i postiže hat-trick, prvi u dresu s državnim grbom.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata, te je BiH zasluženo pobijedila u posljednjoj provjeri pred septembarski start UEFA-ine Lige nacija, odnosno utakmicu prvog kola u drugoj ligi protiv Sjeverne Irske.