Gaženje - Mančester siti dao 5 golova za 18 minuta

Premijer liga ovo ne pamti! Do kraja utakmice postigli su čak OSAM komada.

Impresivno!

Tako igra Mančester siti Pepa Gvardiole dok piše još jednu stranicu istorije najjače lige na svijetu.

Branilac engleske titule istrčao je u subotu na teren svog stadiona motivisan da što prije završi posao protiv Votforda. I uradio je mnogo više od toga!

"Građani" su za samo 18 minuta meča postigli čak PET golova, za impresivnih 5:0!

David Silva pogodio je u 1. minutu, Serhio Aguero je u 12. iskoristio opravdano dosuđeni penal, a Rijad Mahrez je uz pomoć živog zida postavio 3:0 iz "slobodnjaka". U toku je bio 12. minut!

Naredni, četvrti gol postigao je takođe Silva, ali Bernardo, tako što je ostao potpuno sam na vrhu peterca poslije kornera (4:0), a loptu je za velikih 5:0 ubacio u mrežu Nikolas Otamendi. I on se šetao kroz peterac poslije prekida i Aguerove asistencije...

Istom žestinom "građani" su odmah pokušali da postignu i šesti gol, ali je Aguero neuspješno lobovao Bena Fostera u 24. minutu, a Argentinac je potom pogotio i stativu, pa se lopta odbila u korner o golmanovu glavu.

Kako je počeo meč, Votfordu se "smiješilo" bar deset lopti u mreži, ali je domaćin ipak stao na "samo" osam golova.

Bernardo Silva je kompletirao svoj prvi seniorski het-trik golovima u 49. i 60. minutu, a konačnih 8:0 postavio je Kevin De Brujne u 85. minutu, golčinom. Gađao je sa ivice kaznenog prostora i poslao loptu kroz "ćošak" gola!

Do ovog popodneva nikad se u Premijer ligi nije dogodilo da neki tim za samo 18 minuta postigne pet golova. Po tome ćemo pamtiti ovaj meč!