Ludnica u Lajpcigu, pala Borusija Dortmund!

Novajlija u Bundesligi, "mali" RB Lajpcig savladao vicešampiona Njemačke, Borusiju Dortmund!

Problemi za Borusiju Dortmund na startu Bundeslige! Poslije samo dva kola "milioneri" već zaostaju tri boda za najvećim rivalom, minhenskim Bajernom.

Borusija Dortmund poražena je od Lajpciga sa minimalnih 1:0 u njihovom prvom, istorijskom duelu!

Ekipa koja je osnovana 2009. godine i koja je u sedam godina od petog ranga njemačkog fudbala stigla do Bundeslige, sada je pobijedila veliku Borusiju Dortmund.

Na prvi pogled "mal"» Lajpcig šokirao je "milionere" iz Dortmunda i to pogotkom u pretposljednjem minutu utakmice!

Ipak, teško da je RB Lajpcig mali jer je u vlasništvu kompanije Red Bull, koja u svom vlasništvu ima i RB Salzburg i Njujork Red Bulse. Austrijanci su na startu kupili od SSV Markranštata njihovo mjesto u petoj ligi, uložili oko 50 miliona evra i odmah postavili za cilj plasman u najviši rang njemačkog fudbala.

To im je uspjelo prošle godine osvajanjem drugog mjesta u "Cvajti", a sezonu u Bundesligi počeli su odlično, u prva dva kola ovojili su četiri boda.

Veliku pobjedu Lajpcigu na Red Bul Areni donio je rezervista Nabi Keita, koji je stigao upravo iz sestrinskog RB Salzburga pred početak ove sezone.

Dvadesetjednogodišnji reprezentativac Gvineje koji nije bio ni u protokolu u prošlom kolu, ušao je u igru u 84. minutu, a samo pet minuta kasnije postigao pobjedonosni gol.

Odlično je ispratio prodor Burka po desnoj strani, a onda sa pet metara poslao loptu u mrežu za veliko slavlje svih 42.558 gledalaca na Red Bul Areni.

Gostujućih navijača nije bilo, oni su bojkotovali ovo gostovanje jer Lajpcig smatraju vještačkim klubom koji je uz pomoć novca stigao od najnižeg do najvišeg ranga. Umjesto toga oni su bodrili drugi tim Borusije na njihovom meču četvrte lige i pratili prenos preko radija.

Šest minuta prije pobjedonosnog gola Keite, Borusija je imala odličnu priliku, međutim, Širle je pogodio prečku.

Borusija ipak nije bila nadmoćna koliko se očekivalo, a pomalo nevjerovatno zvuči statistički podatak da je Borusija imala samo taj jedan šut u okvir gola.

Golman Burki u par navrata je spašavao svoju mrežu, međutim u posljednjim trenucima meča i on je kapitulirao.

Meč u Lajpcigu obilježili su oštri startovi na objes strane, zbog kojih je Volfgang Štark imao pune ruke posla, a pravo čudo je da su obje skipe završile meč sa jedanaestoricom na terenu.