BUNDES: Nuri preporodio Verder

Verder predvođen Aleksanderom Nurijem sa klupe upisao još pobjedu. Bajer iz Leverkuzena poražen je na Vezeru 2:1.

Loši dani za Verder iz Bremena izgleda su iza nas. U posljednjem subotnjem meču 7. kola Bundeslige zeleno-plavi savladali su Bajer 2:1 i nastavili seriju dobrih rezultata.

Oni su krenuli kada je smijenjen Viktor Skripnik i na njegovo mjesto postavljen dotadašnji trener mladog tima, Aleksander Nuri.

Uprava kluba povukla je hrabar potez, a on im se debelo isplatio. Poslije četiri vezana poraza na startu prvenstva Verder je sa Nurijem na klupi savladao Volfsburg, remizirao sa Darmštatom, a potom u subotu upisao novu pobjedu, ovog puta protiv Verdera.

Meč na Vezeru nije bio pretjerano lijep za oko, ali su navijači tribine napustili zadovoljni jer je savladan nimalo lak protivnik. Učesnik Lige šampiona, Bajer iz Leverkuzena u prošlom kolu savladao je Borusiju Dortmund, međutim, nije mogao da ponovi tu igru protiv Verdera koji je znao da iskoristi svoje šanse.

Zlatko Junuzović odlično je pratio akciju svojih saigrača u 13. minutu i kada je Leno odbranio pokušaj Sanea rutinski je poslao loptu u mrežu za vođstvo 1:0.

Bajer je uzvratio u 27. minutu milimetarski preciznim udarcem glavom Hakana Čalhanoglua, nakon centaršuta Kampla.

Gol odluke postigao je Osman Mane u 59. minutu nakon lijepe akcije poslije slobodnog udarca koji je izveo reprezentativac BiH Izet Hajrović. Junuzovićev šut je blokiran, a lopta je stigla do Manea koji je postigao svoj prvi gol u Bundesligi ikad za konačnih 2:1.

Aleksander Nuri kojem je uprava već saopštila da ostaje sigurno na klupi Verdera do kraja sezone, uspio je da od prelaznog rješenja na mjestu trenera stigne do trenera koji je upisao rekordnu 750. pobjedu zeleno-plavih u Bundesligi.

Verder je tako postao tek drugi klub kojem je to uspjelo. Drugi je, pogađate, Bajern iz Minhena.