"Furija" prošla, ispale Poljakinje

Rukometašice Španije deklasirale su Sloveniju i izborile plasman u dalje takmičenje, za razliku od Poljakinje, koje su porazom od Njemačke završile učešće na Evropskom prvenstvu u Švedskoj.

Evropske vicešampionke su poslije početnih poraza od selekcije domaćina i Srpkinja našle na ivici eliminacije već u grupnoj fazi, pa im je protiv Slovenije u četvrtak uveče u Stokholmu bila neophodna pobjeda od najmanje pet razlike za prolaz.

U okviru trećeg kola u Grupi A, Španjolke su silovito odigrale prvo poluvrijeme i odlijepile se na "plus devet", što su rutinski održale u narednih 30 minuta i osigurale nastup u daljem takmičenju - 30:18 (14:5).

Nerea Penja sa šest pogodaka i Aleksandrina Kabral sa golom manje bile su najefikasnije u taboru "furije" dok je kod Slovenki prvo ime bila Tamara Mavsar takođe sa pet pogodaka.

Srpski tim je odigrao neriješeno protiv Šveđanki (30:30) i u direktnom dvoboju osvojio prvo mjesto u Grupi A

U B grupi, Poljska se novim porazom oprostila od daljeg učešća na šampionatu Evrope.

Poslije neuspjeha u duelima sa Francuskom i Holandijom, Poljakinjama su u Kristijanštatu "mjeru" uzele i Njemice ali tek u samom finišu utakmice za drugi trijumf na prvenstvu "Starog kontinenta".

Imale su Poljakinje priliku da se krila osvoje barem bod, ali je u posljednjem napadu fantastično reagovala Klara Foltering.

Najzaslužnije za trijumf Njemačke bile su Svenja Huber sa sedam golova i Saskja Lang sa pogotkom manje. U ekipi Poljske "odskočila" je sa sedam postignutih golova Kinga Ahruk.

Ipak, Njemice su okončale grupnu fazu na trećem mjestu nakon fantastičnog preokreta Holandije u duelu sa Francuskom.

Francuskinje su na poluvremenu imale ogromnih pet golova viška (12:7), ali su Holanđanke u nastavku stigle do velike pobjede - 18:17 najviše zahvaljujući Tes Vester, koja je sakupila 14 odbrana.