Igokea pala već na startu

Košarkaši Budućnosti bez mnogo muke stigli do pobjede 75:60 nad Igokeom. Meč odlučen već na samom startu.

Košarkaši Igokee upisali su drugi vezani poraz u ABA ligi. Poslije domaćeg poraza od FMP-a ekipa Dragana Bajića poražena je sa 75:60 na gostovanju kod Budućnosti.

Budućnost - Igokea 75:60 (26:12, 19:17, 16:17, 14:14)

Igokea igra bez Brendona Fortenberija s kojim je raskinut ugovor, te povrijeđenog Draška Albijanića, "položila je oružje" već na samom startu.

Budućnost je povela 10:0 i stigla do prednosti koju gosti nikako nisu uspjevali da stignu. Tek nakon četiri i po minuta igre Igokea je stigla do prvih poena koje je postigao Rikić.

Predvođeni sjajnim Vilijamsom košarkaši Budućnosti povećavali su prednost, a na drugoj strani jedina napadačka opcija bio je Strahinja Mićović koji je postigao sljedećih 10 poena za Igokeu.

Njegova trojka bila je dovoljna tek da se smanji prednost Budućnosti na 26:12 na kraju prve četvrtine.

Radivojević je sa dvije vezane trojke na početku druge dionice smanjio na 28:18, a ispostaviće se da je to bio posljednji put na ovom meču da je Igokea bila na "samo" deset poena zaostatka.

Igokea se mučila i u napadu i u odbrani, a Amerikanac Džejms Robinson još jednom je podbacio i izostao je njegov šuterski učinak koji je Igokei donosio prevagu na početku sezone. U prvom duelu Budućnosti i Igokee Robinson je postigao 26 poena, dok je ovu utakmicu završio sa samo dva poena.

Na drguoj strani osim Vilijamsa koji je organizovao napade, asistirao i pogađao Budućnost je imala šuterski raspoloženog Suada Šehovića te Kanađanina Klasena u reketu i pobjeda nije dolazila u pitanje.

Prednost domaćih svo vrijeme se vrtila oko 15 poena, sve do konačnih 75:60 kojim je Budućnost stigla do 13. pobjede u ABA ligi, dok Igokea sada ima devet pobjeda i isto toliko poraza.

Igokeu u sljedećem kolu nastavlja seriju teških utakmica jer jojza sedam dana dolazi šampion i lider ABA lige Crvena zvezda.

TOK MEČA:

Počinje meč u Morači

2:0 Vilijams je postigao prve poene na utakmici

6:0 Novi poeni Markusa Vilijamsa, a potom i Klasena za Budućnost. Igokea još nije postigla koš

41:29 Serijom 6:1 Igokea je malo smanjila zaostatak

45:29 Rejnolds zaključuje prvo poluvrijeme polaganjem za "plus 16". Šibalić nije uspio da smanji trojkom.

Kraj druge četvrtine

47:31 Prve poena u drugom poluvremenu postiže Suad Šehović, na drugoj strani Mićović postiže koš nakon asistencije Robinsona

49:37 Šibalić pogađa trojku i smanjuje na 12 razlike, trener Budućnosti Ilijas Zuros traži tajm aut

55:40 Savović pogađa, Budućnost je svo vrijeme na oko 15 poena prednosti

61:46 Poenima Vilijamsa završena je treća četvrtina

ČETVRTA ČETVRTINA

63:52 Milošević pogađa, Igokea smanjuje zaostatak

67:54 Klasen je izblokirao Robinsona, loša partija Amerikanca u dresu Igokee

70:56 Nakon skoro tri minute bez postignutog poena na obje strane pogodio je Pašajlić za dva, ali je Suad Šehović odmah uzvratio trojkom

75:58 Igra se posljednji minut, a novom trojkom Suada Šehovića Budućnost je na ubjedljivih 17 poena prednosti

75:60 Milošević postiže posljednje poene na utakmici