Juveu bod u Bergamu, Pjanić heroj i tragičar!

Prvi put poslije 14 godine, Atalanta je osvojila bod u duelu sa Juventusom - 2:2 (1:0)!

Aktuelni šampion Italije, koji je na najboljem putu da odbrani "skudeto", remizirao je u petak uveče na otvaranju 34. kola Serije A u Bergamu!

Atalanta - Juventus 2:2 (1:0)

Svega je bilo na stadionu "Azurri d'Italija" - domaći su poveli, Juve je preokrenuo, ali je bod Atalanti, prvi put poslije 2. februara 2003. godine, osigurao Remo Frojler poslije greške reprezentativca Bosne i Hercegovine Miralema Pjanića.

Ironično, Pjanić je bio jedan od najboljih u gostujućem timu i zabilježio je dvije asistencije, ali je njegova neodlučnost u 89. minutu koštala "staru damu" pobjede u Bergamu.

Domaćin je imao više od igre u prvih 45 minuta, što je krunisao vođstvom u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Nakon sjajne akcije, lopta se odbila do Alehandra Lopeza, koji je na drugoj stativi pronašao Andreu Kontija za 1:0 i veliko slavlje domaćih navijača na prepunom stadionu "Azurri d'Italia".

...

Crno-bijeli iz Torina su izjednačili autoglom Leonarda Spicanole u 50. minutu kada je sjajno centrirao reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić, a as Atalante nespretno reagovao - 1:1.

...

Već u naredno napadu, izabranici Masimilijana Alegrija su mogli i do potpunog preokreta, ali je golman domaćina Etrit Beriša odlično odbranio udarac Paola Dibale.

Atalanta se grčevito branila, pokušavali su bjankoneri da stignu do pobjede, ali do 83. minuta nisu uspjeli da zatresu mrežu. Tad je Pjanić u "trepavicu" pogodio Danija Alveša za 1:2 i činilo se da će Juventus doći na samo bod od "skudeta".

...

Ali, kako to često zna biti u fudbalu, Pjanić se iz junaka pretvorio u tragičara - izgubio je loptu u 89. minutu, a Frojler surovo kaznio njegovu grešku - 2:2.

...

Atalanta je ovim remijem stigla do zlata vrijednog boda u trci za plasmanom u Ligu Evrope.