Iturbe pogodio nakon 19 mjeseci!

Torino Siniše Mihajlovića remizirao sa Sampdorijom 1:1, a bod "bikovima" donio je Paragvajac Huan Manuel Iturbe, koji je protivničkog golmana savladao prvi put nakon 12. septembra 2015. godine!

Torino i Sampdorija odigrali su zanimljiv meč u okviru 34. kola Serije A, koji je na kraju završen bez pobjednika 1:1 (0:1), iako je tim Siniše Mihajlovića bio konkretniji i promašio brojne prilike.

Vodili su gosti sve do 78. minuta. Srpski stručnjak je umjesto indisponiranog Falkea pružio šansu rovitom Huanu Manuelu Iturbeu, a Paragvajac mu se ekspresno odužio golom - prvim od 12. septembra 2015. godine!

Juan Iturbe Goal HD - Torino 1 - 1 Sampdoria...by worldfoot

Iako su "bikovi" imali blagu terensku inicijativu na početku meča, Sampdorija je povela u 12. minutu sjajnim pogotkom Patrika Šika.

Golu je prethodio odličan prodor Karola Linetija, Poljak je nanizao nekoliko protivničkih igrača, te asistirao Čehu za 0:1.

Prije i poslije vodećeg gola gostiju, Torino je imao je tri dobre prilike, Adem Ljajić dva puta, a zatim i Jago Falke, ali napadački dvojac Torineza nije uspio da savlada Kristijana Puđonija.

I u nastavku su domaći imali mnogo više od igre, stvarali prilike, ali i promašivali. Prvom strijelcu Andrei Belotiju nije se dalo da postigne 26. gol u sezoni, pa su obje ekipe morale da se zadovolje po jednim bodom.

Mihajlović tako ni u drugom okršaju sa timom za koji je nekada nastupao, a onda bio i trener, nije uspio da slavi. Zimus je Sampdorija bila bolja i trijumfovala 2:0.