Borac m:tel na pobjedu od titule šampiona BiH!

Rukometaši Borca m:tel u pretposljednjem kolu Lige za prvaka BiH savladali Konjuh 31:24 (16:11) i ako za vikend slave u gostima protiv Vogošće, osvojiće titulu šampiona BiH. Održan i žrijeb polufinala Kupa BiH.

Borac m:tel Konjuh Živinice rukomet Liga za prvaka BiH 5. kolo  Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Borac m:tel pobjeda dijeli od titule!

U meču 5. kola Lige za prvaka BiH "crveno-plavi" savladali su Konjuh 31:24 (16:11) i tako stigli na korak od šampionskog slavlja.

Od samog starta utakmice Banjalučani su gostima iz Živinica stavili do znanja da nemaju šta da traže u "Boriku".

Rastrčani "crveno-plavi" stekli su solidnu zalihu sredinom prvog poluvremena, kada je semafor pokazivao 9:3. Do isteka 30. minuta banjalučki rukometaši uspjeli su da održe prednost i na odmor odu se pet golova razlika, 16:11.

U nastavku još bolja igra domaćih. Prednost Borca m:tel u jednom trenutku iznosila je i deset golova (26:16), da bi na kraju tim Ratka Đurkovića zabilježio trijumf 31:24.

Najefikasniji u timu pobjednika bio je Danijel Vukićević sa devet golova, dok je Mirko Majić postigao jedan manje. Kod Konjuha prednjačio je Davor Kadić, strijelac šest pogodaka.

BORAC M:TEL - KONJUH 31:24 (16:11)

BORAC m:tel: Beširević, Memić 4, Đurđević 2, Hercegovac, Daničić 2, Mijatović 2, Bubić, Kosanović (9 odbrana, 1 sedmerac), Efendić (6 odbrana), Nježić, Majić 8, Lončar, Ćelić 1, Ćeranić 1, Unčanin 2, Vukićević 9. Trener: Ratko Đurković.

KONJUH: Husić 3, Mišić, Rizić, Šarić, Marčeta 4, Pejkušić 1, Modrić, Kadić 6 (2), Filipović, Alijagić 1, Sirćo (10 odbrana, 1 sedmerac), Brkić 4, K. Hamzić 3 (3), A. Hamzić 1. Trener: Bojan Unčanin.

Borac m:tel nakon pet odigranih kola drži vrh tabele sa devet bodova, koliko ima i drugoplasirani Izviđač.

KUP BIH

Održan je i žrijeb polufinala Kupa BiH, a završni turnir biće odigran u Mostaru. Banjalučani će igrati protiv domaćina Zrinjskog, dok drugi polufinalni par čine Izviđač i Maglaj. Turnir je na programu 3. i 4. juna.

Aktuelni šampion na svom terenu večeras je savladao Vogošću 41:31, te će u narednom kolu u Živinicama imati priliku za odbranu titule, ukoliko Borac m:tel ne uspije da savlada Vogošću.

Ukoliko dvije ekipe sezonu završe sa istim brojem bodova, prvo se gledaju međusobni susreti, a zatim gol razlika.

Treba istaći da su Banjalučani uspješniji i od Izviđača (24:28, 37:27) i Konjuha (25:30, 31:24), sa kojim mogu biti bodovno poravnati.

Borac m:tel do titule može i remijem, odnosno porazom, ukoliko Konjuh u posljednjem kolu bude bolji od Izviđaća.