Šou Dibale u Sasuolu

Argentinski napadač upisao drugi het-trik u tek četvrtoj prvenstvenoj utakmici ove sezone.

Paulo Dibala definitivno je prvo ime „Stare Dame“ ove sezone.

Argentinski napadač postigao je sva tri gola u pobjedi Juventusa 3:1 nad Sasusolom, u kojoj su torinski crno-bijeli još jednom pokazali slabosti u odbrani, ali i ubitačnu završnicu u napadu.

Odlaskom Bonućija i Danija Alveša bedem ispred Bufona je znatno oslabljen, međutim, Juventus je zadržao ubitačni napadački trio Dibala – Iguain – Mandžukić i to će biti njegova najveća snaga ove sezone.

Ključnu ulogu ima Paulo Dibala koji je nastavio da rešeta mreže i ove nedjelje postigao het-trik na gostovanju Sasuolu.

Šou Dibale na Mapei stadionu počeo je u 16. minutu, kada je Argentinac „iz prve“ opalio loptu poslije dodavanja Mandžukića i pogodio!

Bio je to njegov 50. pogodak u tačno 100-om nastupu za Juventus i ujedno je postao prvi igrač "Stare dame" u istoriji koji je postizao golove na svakoj od prve četiri utakmice u sezoni. Posljednji igrač u Seriji A kojem je to uspjelo bio je Luka Toni u sezoni 2005/06.

To je, međutim, bio tek uvod u obaranje rekorda...

Juventus je na 2:0 povisio u 49. minutu, poslije naizgled jednostavnog i lakog rješenja Dibale. Argentinac se našao u gužvi na nekih 13-14 metara od gola i jednostavno opalio loptu špicom kopačke i ona je odsjela u mreži.

Samo dvije minute kasnije Sasuolo je pokazao da je Juventu ove sezone mnogo ranjiviji u odbrani.

Poslije jedne duge lopte domaćih Lihtštajner se okliznuo dozvolivši Ađapongu da dođe do lopte, potom je Bufon potpuno nekarakteristično izletio u prazno, Rigoni kasnio sa intervencijom i na kraju Kjelini je tek uspio da zakači Politana, tek nakon što je napadač Sasuola poslao loptu u mrežu.

Sasuolo ipak nije mogao do iznenađenja protiv šampiona.

Sve dileme svojim het-trikom riješio je Dibala lijepim pogotkom iz slobodnog udarca u 63. minutu.

Dibala je tako postao tek drugi igrač u ligama "petice" koji je uspio da postigne osam golova u prva četiri kola. Prije njega to je uradio samo Vejn Runi u sezoni 2011/12, u dresu Mančester junajteda.

Pobjedom nad Sasuolom, sedmom u istoriji, Juventus je preuzeo čelnu poziciju na tabeli sa maksimalnih 12 bodova, koliko ima i Inter, ali uz slabiju gol razliku.