Mašina iz Napulja na maksimumu!

Šest utakmica, šest pobjeda, uz gol razliku 22:5. Napoli nakon istorijskog trijumfa ostaje lider Serije A.

Novajlija SPAL bio je blizu da prvi put ove sezone ostavi Napoli bez kompletnog plijena, ali nakon velike borbe i preokreta, tim Mauricija Sarija stigao je do pobjede u 83. minutu.

Šeste u šest odigranih utakmica ove sezone, prvi put u istoriji kluba!

SPAL - NAPOLI 2:3 (1:1)

Sve zanimljivo u prvom poluvremenu desilo se u periodu od 77 sekundi.

SPAL je poveo u 13. minutu izuzetno preciznim udarcem Paskvalea Skjatarele, ali samo što se krenulo s centra, Lorenco Insinje vratio je stvari na početak.

Napoli jeste bio bolji, ali nije to bila ona igra koja je krasila Napolitance u prethodnih pet utakmica. Ipak, kada je Hoze Kaljehon u 71. minutu pogodio za 1:2, činilo se da će gosti rutinski privesti meč kraju.

Ali, domaćin se nije predavao pa je samo sedam minuta kasnije izjednačio na 2:2. Mrežu Pepea Rejne iz slobodnog udarca zatresao je Federiko Vivijani.

Tračak nade za domaće igrače i navijače ugašen je u 83. minutu. Fauzi Gulam odličnim udarcem sa ruba šesnaesterca donio je veliko slavlje gostima, koji tako i nakon šestog kola ostaju na čelu tabele, sa maksimalnim učinkom i sjajnom gol razlikom 22:5.

...

Priliku da ih sustigne večeras ima Juventus, koji igra gradski derbi sa Torinom.