Kup Italije: Penali prije penala

Pet golova - tri jedanaesterca na "Artemio Frankiju".

Fiorentina se plasirala u četvrtfinale Kupa Italije nakon što je u uzbudljivom meču na "Artemio Frankiju" savladala Sampdoriju 3:2 (1:1). Od pet pogodaka, čak tri su bila iz penala.

Samo 89 sekundi bilo je potrebno domaćinu da dođe do prednosti. Bila je to tečna akcija koju je u gol pretvorio Kuma Babakar (na slici).

Šest minuta prije odlaska na odmor Edgar Bareto izjednačio je na 1:1, da bi prednost domaćinu, sa "bijele tačke" u 59. minutu vratio Žordan Vereto.

Nikola Milenković (Fiorentina) i Filip Đuričić (Sampdorija) meč su odgledali sa klupe za rezervne igrače.

Novo izjednačenje u 77. minutu, takođe sa 11 metara. Strijelac je ovaj put Gaston Ramirez, da bi u posljednjim trenucima susreta, Vereto drugim golom iz jedanaesterca osigurao svom timu plasman među osam najboljih ekipa.

...
Izvor: Dailymotion

Podsjetimo, Inter je sinoć sa kombinovanim timom teškom mukom salvadao trećeligaša Pordenone. Nakon 90 minuta na "Đuzepe Meaci" nije bilo golova, a "nerazuri" su na penale slavili 5:4.

U četvrtfinalu će igrati protiv gradskog rivala Milana, ukoliko "rosoneri" večeras uspiju da eliminišu Helas Veronu (20.45).

(1) Juventus - Đenova (20.45)

*NAPOMENA: U četvrtfinalu snage će odmjeriti pobjednici mečeva 8-7, 6-5, 4-3 i 2-1.