Balkanska veza Lacija za polufinale Kupa Italije

Sjajna saradnja srpskog i bh. internacionalca odvela "nebeskoplave" u samu završnicu italijanskog kup takmičenja.

Senad Lulić i Sergej Milinković-Savić čine strašan tandem u Laciju, koji igra odlično ove sezone.

Na krilima balkanskog dvojca, "nebeskoplavi" su na "Olimpiku" savladali Fiorentinu 1:0 u četvrtfinalu Kupa Italije i izborili plasman među četiri najbolje ekipe.

Trenutak odluke desio se već u šestom minutu susreta.

Milinković-Savić asistirao je Luliću, koji se prvo "lažnjakom" oslobodio rivala, a onda sjajnim udarcem poslao loptu iza leđa gostujućeg čuvara mreže.

...
Izvor: Dailymotion

I Milinković-Savić i Lulić u prvom poluvremenu imali su dobre prilike da uvećaju prednost svog tima, ali je u oba navrata sjajnim intervencijama svog gol sačuvao mladi Poljak Bartolomej Dragovski, kojem je ovo bio tek drugi meč u sezoni na golu Fiorentine.

Lacio je i u nastavku bio bolji, ali se rezultat nije mijenjao, pa su Rimljani postali prvi polufinalisti italijanskog Kupa.

Tamo, kao i u finalu, igraće se dvije utakmice.

Rival "nebeskoplavima" na putu ka odlučujućim mečevima za trofej biće bolji iz milanskog dvoboja Milan - Inter, koji je na programu sutra od 20.45.

Drugi polufinalni par činiće pobjednici duela Napoli - Atalanta i Juventus - Torino. Ovi susreti biće odigrani u prvoj sedmici 2018. godine.