Luka se iskupio golčinom i razočarao Dušana

Duel srpskih reprezentativaca rešen sjajnim pogotkom veziste Kristal Palasa. Mančester siti se vratio na pobednički niz, a Totenhemu u Velsu pomogao gol iz ofsajda.

Luka Milivojević je propustio sjajnu priliku da poslednjeg dana 2017. godine golom iz penala u finišu utakmice nanese poraz prvi poraz Mančester sitiju još od aprila, ali se brzo iskupio.

Sjajnim udarcem iz prve sa oko 20 metara u 80. minutu, reprezentativac Srbije doneo je ovog utorka pobedu Kristal Palasu protiv Sautemptona u gostima - 2:1.

Tim potezom vezista londonskog kluba obradovao je svoje navijače, a rastužio saigrača iz nacionalnog tima, Dušana Tadića, koji je samo minut ranije zamenjen.

Sve do 20 minuta pre kraja nije delovalo da će se gosti radovati, pošto su "sveci" imali prednost od 17. minuta, kada je Šejn Long konačno pogodio metu. Prvi put još od 11. februara 2017, odnosno 35 utakmica, odnosno 325 dana.

Po povratku sa odmora, Kristal Palas je, ipak, dodao gas i uspeo da preokrene. Prvo je Mekartur odlično reagovao u gužvi nastaloj posle centaršuta iz prekida u 69. minutu, a kasnije je i Luka sjajno šutirao za važna tri boda i beg od opasne zone.

Uzbudljiva utakmica odigrana je i u Londonu, gde je Vest Hem golom Endija Kerola u četvrtom minutu nadoknade (njegovim drugim u meču) uspeo da savlada VBA 2:1 i, poput Kristal Palasa, odmakne od zone ispadanja.

Totenhem je po pljusku i magli uspeo da savlada Svonsi u gostima 2:0, ali su "pevci" poveli pogotkom Fernanda Ljorentea iz ofsajda. Bilo je to već u 12. minutu.

Domaćin je pokušao da nadoknadi zaostatak, imao nekoliko dobrih prilika u drugom poluvremenu, čak i pogodio okvir gola, međutim, ulaskom Harija Kejna u igru, napad Totenhema postao je mnogo opasniji, a upravo je sjajni centarfor asistorao Dele Aliju u 89. minutu za "overu" pobede.

Rahim Sterling je ove sezone postigao prvo najkasniji, a potom i najbrži gol u Premijer ligi.

Posle pogotka Bornmutu u avgustu za 2:1, kada je bio precizan u 35 sekundi sedmog minuta nadoknade, napadač Mančester sitija ovog utorka mrežu Votforda zatresao je za svega 39 sekundi!

Bila je to najava rutinske pobede "građana" - 3:1, za novi korak ka tituli.

Na 2:0 autogolom u 13. minutu povisio je Kabasel, da bi potom Serhio Aguero 13. pogotkom u sezoni otklonio svaku neizvesnost u 63. minutu. Gosti su u 82. uspeli preko Andreja Greja samo da ublaže poraz.