"Stara dama" je lider, bez primljenog gola u 2018!

Aktuelni šampion Italije začarao mrežu i u osmom uzastopnom prvenstvenom meču ove godine.

Juventus je na krilima maestralnog Paola Dibale ostvario 11. uzastopnu pobjedu u Seriji A, koja ih je vratila na čelo tabele, sa dva boda prednosti ispred dosadašnjeg lidera Napolija.

U današnjem trijumfu protiv Udinezea 2:0, mreža "bjankonera" osmi put uzastopno u 2018. ostala je netaknuta, a tim Maksa Alegrija u tom periodu postigao je 17 golova!

JUVENTUS - UDINEZE 2:0 (1:0)

"Stara dama" povela je neodbranjivim udarcem Dibale u 20. minutu iz slobodnjaka.

Prekidu je prethodio prekršaj koji je napravio Gabrijele Anđela, a isti igrač mogao je koštati svoj tim i drugog gola.

BIJELA TAČKA = CRNA TAČKA

Osim Iguaina, još dva igrača u prvom poluvremenu današnjih utakmica nisu uspjeli da realizuju jedanaesterce. Igrač Krotonea Marselo Trota sa "bijele tačke" propustio je priliku da dođe do het-trika. U pobjedi protiv Sampdorije postigao je dva gola. Takođe, Mateu Polotanu (Sasuolo) udarac sa 11 metara odbranio je Aleks Meret (SPAL).

U 36. minutu promašio je loptu, ne i Dibalu. Argentinac je izvođenje najstrože kazne prepustio saigraču iz reprezentacije Gonzalu Iguainu. Ipak, njegov udarac sa "kreča" pročitao je Albano Bizari i sjajnom intervencijom sačuvao mrežu.

Iguainu je ovo bio već peti promašeni penal u Seriji A, iz 17 pokušaja, a samo ih je Domeniko Berardi promašio više od sezone 2013/14 - šest.

Ipak, već na početku nastavka, "Pipita" se revanširao "Joji".

Sjajno se zagradio, progurao loptu između dva protivnička igrača do Dibale, a ovaj rutinski postigao drugi gol za, ispostaviće se konačnih 2:0.

Kako to obično biva kada Juventus dođe do željenog rezultata, Alegrijev tim u potpunosti je umrtvio igru nakon stečenog vođstva, ljubomorno čuvao dva gola prednosti i rutinski meč priveo kraju.

Lacio je bio na pragu poraza na Sardiniji, ali je bod Rimljanima u duelu s Kaljarijem donio Ćiro Imobile u petom minutu nadoknade!

Dušan Basta i Senad Lulić odigrali su svih 90 minuta za Lacio.

Tim Sergeja Milinkovića-Savića, koji je u igru ušao tek u 64. minutu, odigrao je 2:2, te tako sebi zakomplikovao borbu za mjesta koja vode u Ligu šampiona naredne sezone.

U derbiju kola, Inter će večeras od 20.45 ugostiti Napoli, koji će imati priliku, bar na kratko, da se vrati na prvo mjesto Serije A.