Zapatin "poker" golova!

Treći vezani, i to vrlo ubjedljiv trijumf upisali su fudbaleri Atalante na gostovanju Frozinoneu (0:5) i stigli na samo dva boda zaostatka za mjestom koje direktno vodi u Ligu šampiona. Četiri gola postigao Kolumbijac Duvan Zapata.

Atalanta je u sjajnoj formi!

Poslije ubjedljive pobjede nad Sasuolom u Ređo Emiliji na kraju prošle godine (2:6), kao i plasmana u četvrtfinale Kopa Italija protiv Kaljarija na Sardiniji (0:2) i u prvoj prvenstvenoj utakmici u 2019. godini, Atalanta je zabilježila sigurnu i ubjedljivu pobjedu. I to opet u gostima..

FROZINONE - ATALANTA 0:5 (0:2)

Frozinone nikad u istoriji nije postigao nijedan gol protiv ekipe iz Bergama, a danas je na svom stadionu "Benito Stirpe" uputio samo dva šuta u okvir gola Albanca Etrita Beriše, pa se nije ni mogao nadati nekom povoljnijem ishodu.

Najzaslužniji za deveti trijumf gostiju bio je ČETVOROSTRUKI strijelac Duvan Zapata, ali je veliki doprinos dao i dvostruki asistent Mario Pašalić, čiji su centaršutevi omogućili Đanluki Manćiniju u 11. i Zapati u 44. minutu da se samo "poklone" i praktično trasiraju put ka novim bodovima.

Treći pogodak pao je već početkom nastavka, kad se Zapata našao "oči u oči" sa golmanom Markom Sportijelom i hladnokrvno upisao 12. ovosezonsku "recku", da bi u 64. minutu kompletirao "het-trik".

Ni to mu nije bilo dosta, pa je u 73. minutu Kolumbijac i četvrti put zatresao mrežu Frozinonea i postao prvi golgeter Serije A sa 14 postignutih golova. Doduše lidersku poziciju dijeli sa Kristijanom Ronaldom iz Juventusa.