Atalanta ovjerila plasman u Ligu šampiona nakon goleade na "Marasiju"

Tim iz Bergama u Đenovi osigurao nastup u evropskoj eliti i naredne sezone.

đenova - atalanta 3:4, serija a, 37. kolo Izvor: Tanjug/AP/Tano Pecoraro/LaPresse

Fantastična utakmica i sedam postignutih golova na stadionu "Luiđi Feraris" zasluženo je pripala izabranicima Đampjera Gasprinija.

ĐENOVA - ATALANTA 3:4 (0:3)

Atalanta je pitanje pobjednika riješila u prvom poluvremenu u kojem je stekla prednost od tri pogotka, koje su postigli Duvan Zapata, Ruslan Malinovski i Robin Gosens.

Tako se barem činilo, ali su u nastavku domaći fudbaleri, za koje je svih 90 minuta odigrao srpski internacionalac Ivan Radovanović, preko Eldora Šomurodova uspjeli da smanje, da bi Mario Pašalić ponovo vratio Atalantu na "plus tri".

I tada se činilo da je sve gotovo, ali opet su Đenovljani preko iskusnog Makedonca Gorana Pandeva smanjili, a kada je Uzbekistanac Šomurodov ponovo pogodio mrežu Pjerluiđija Golinija u 85. minutu, ušlo se u neizvjesnu završnicu.

Ipak, gosti iz Bergama su sačuvali do kraja svoju mrežu i matematički osigurali nastup u Ligi šampiona i naredne sezone.