Bufonu istorija, "stotke" Ronalda i Dibale, a Milan brojao do 7! Juve ostao u trci za Ligu šampiona!

Torinski Juventus slavio je na gostovanju Sasuolu (1:3) i sačuvao šansu da naredne sezone nastupa u elitnom takmičenju Evrope.

sasuolo - juventus 1:3, rezultati i tabela serija a, 36. kolo Izvor: Tanjug, AP, Filippo Rubin/La Presse

U italijanskoj Seriji A pitanje šampiona je odavno riješeno s obzirom da je milanski Inter prekinuo dominaciju Juventusa, ali je jako zanimljiva borba za plasman na međunarodnu scenu.

Za Ligu šampiona se bore Atalanta, Milan i Juventus, koji je gostovao u Ređo Emiliji i stigao do važna tri boda.

SASUOLO - JUVENTUS 1:3 (0:2)

Iako rezultat to ne sugeriše, Juventus nije lagano stigao do bodova u utakmici 36. kola na "Mepei" stadionu.

Domaći tim, za koji je u posljednjih 15-ak minuta nastupio reprezentativac Srbije Filip Đuričić, pružio je solidan otpor i ko zna u kom smjeru bi utakmica otišla da je na samom početku iz penala stigao do prednosti.

Odgovornost je preuzeo Domeniko Berardi nakon što je Leonardo Bonući skrivio jedanaesterac, ali je "staru damu" iz Torina spasio Đanuliđi Bufon, odbranivši udarac sa "kreča".

Popularni Điđi je sa 43 godine postao najstariji golman koji je odbranio penal u Seriji A i ponovo se upisao u istoriju italijanskog fudbala.

U istoriju torinskog kluba se upisao i Kristijano Ronaldo u finišu prvog dijela, kada je nakon prvog pogotka Adrijena Rabioa, povisio na 0:2 i stigao do svog 100. gola za Juve.

Inače, to je Portugalčev ukupno 668. pogodak u internacionalnoj karijeri s obzirom da je u dresu Mančester junajteda zabilježio 118 golova, a u dresu Real Madrida čak 450 pogodaka.

Međutim, nije se predavao Sasuolo uprkos zaostaku, pa je u 59. minutu Đakomo Raspadari uspio da smanji rezultat, ali samo sedam minuta kasnije Paulo Dibala je poput Ronalda svojim 100. golom u dresu Juventusa, riješio pitanje pobjednika.

Milan je protutnjao kroz Torino, slavivši jednu od najubjedljivijih pobjeda protiv "bikova" (0:7), a het-trik je zabilježio hrvatski napadač Ante Rebić uz dvije asistencije Radeta Krunića, reprezentativca Bosne i Hercegovine. Dva gola postigao je Teo Ernandez, a po jednom su se u strijelce upisali Frank Kesi i Brahim Diaz.

Izvor: Spada/LaPresse

Sva tri boda, doduše mnogo teže osvojila je i Atalanta protiv Beneventa (2:0), koji se bori za opstanak.

U derbiju ovog kola, novi prvak Inter je na jubilarnoj 100. utakmici trenera Antonija Kontea bio bolji od Rome (3:1), koja je zbog poraza Sasuola, ipak ostala na sedmoj poziciji koja vodi u Konferencijsku ligu. Utješni pogodak za "vučicu" pripremio je Edin Džeko, kapiten selekcije BiH, a strijelac je bio Henrik Mktarijan.