Borusija Dortmund, Hofenhajm i Herta sigurni u Kupu Njemačke!

Autor Nemanja Majstorović

Danas je odigrano prvih osam utakmica šesnaestine finala njemačkog Kupa, dok se sutra igra još toliko utakmica.

Šesnaestina finala Kupa Njemačke rezultati Izvor: FRIEDEMANN VOGEL/EPA

Malo iznenađenje napravio je trećeligaš Minhen 1860, koji je na domaćem terenu izbacio Šalke 04, koji je trenutno trećeplasirani na tabeli "Cvajte“.

Bundesligaši Hofenhajm, Herta i RB Lajpcig opravdali su očekivanja i prošli u narednu rundu Kupa, a u u kasnijem večernjem terminu Borusija Dortmund savladala je Ingloštat 2:0, nakon što je prvo poluvrijeme završeno bez golova.

Torgen Azar postigao je oba pogotka za "milionere", koji su 11. godinu zaredom prošli u osminu finala DFB Pokala.

Tri meča "otišla" su u produžetke, a dva na penale.

Nakon dodatnih 30 minuta dalje su prošli fudbaleri Majnca, dok je penal "lutrija" pripala igračima HSV-a i Frajburga u duelima sa Nirnbergom i Osnabrikom.

Štutgart - Keln

Derbi Kupa je svakako u Menhengladbahu, a biće zanimljivo i u Štutgartu I Bohumu gdje se sastaju bundesligaši.

Da podsjetimo, titulu brane "milioneri" iz Dortmunda, koji su u prošlogodišnem finalu pobijedili RB Lajpcig 4:1 na Olimpijskom stadionu u Berlinu.