Ševčenko naredio "bunker", Murinjo izvukao najmlađeg džokera: Šamar tinejdžera Afene-Đana za legendarnog Ukrajinca!

Momak rođen 2003. godine ušao s klupe, postigao dva gola u posljednjih deset minuta utakmice i donio veliki trijumf Romi u Đenovi.

Andrej Ševčenko Izvor: EPA/SIMONE ARVEDA/ANSA

Osamnaestogodišnji Feliks Oene Afena-Đan "uništio" je debi legendarnog Ukrajinca Andrija Ševčenka na klupi Đenove.

Malo poznati mladi fudbaler, produkt omladinske škole Rome, ušao je u igru u 75. minutu, a onda u 82. i 94. minutu postigao fenomenalne golove, kojim je rimski tim slavio na "Marasiju" 2:0, te tako pokvario prvi meč Ševčenka kao trenera jednog kluba.

Sedam i po godina čekala je Đenova na trijumf protiv Rome, a čekaće još. Ni u 15. uzastopnom meču Đenovljani nisu uspjeli da slave protiv "vučice", a večeras su bili blizu bar da ne izgube.

Ševčenko je u svojoj prvoj utakmici na klupi Đenove naredio potpunu defanzivu. Dominirala je Roma, ali su se na prste jedne ruke mogle pobrojati šanse gostiju na ovom meču. Domaći ih nisu ni imali.

Dva puta je golu domaćih u prvom poluvremenu zaprijetio Eldor Šomurodov, igrač koji je upravo iz Đenove stigao u Romu, ali nije uspio da zatrese gol svog nekadašnjeg kluba.

Izvor: EPA/SIMONE ARVEDA/ANSA

Ono što nije uspio Šomurodov, jeste njegova zamjena. Afena-Đan odigrao je posljednjih 20-ak minuta meča, računajući i sudijsku nadoknadu, te je sa dva sjajna gola odlučio pobjednika.

Time je postao prvi igrač rođen poslije 1. januara 2003. koji je postigao gol u Seriji A. Ovo mu je bio treći meč u sezoni, a ukupno je sakupio tek 90-ak minuta u susretima protiv Milana, Kaljarija i sada Đenove.

Zanimljivo, Žoze Murinjo, koji je imao mnogo problema sa sastavljanjem ekipe, sjajno pogodio sa ovom izmjenom, a nikad protiv Đenove nije primio gol u Seriji A, a večerašnji meč bio mu je šesti.

Kada je Đenova u pitanju, jasno je da će Ševčenko imati mnogo posla kako bi uspio da zadrži status člana elitnog ranga italijanskog fudbala.

Disciplina je viđena u redovima domaćeg tima i to je ono što će sasvim sigurno krasiti Ševčenkov tim, ali moraće devetostruki italijanski šampion poprilično da se pojača na zimu ukoliko želi i dogodine da bude član Serije A.