Spektakl! Klub u haosu, ali slavio nakon 72 dana: Gudison je eksplodirao, a Arsenal pao u 92. minutu!

Navijači Evertona dugo će pamtiti ovu pobjedu!

Everton-pobedio-Arsenal Izvor: Profimedia

Nevjerovatan period za Everton! U danu u kojem je zvanično ostao bez sportskog direktora zbog katastrofalnih rezultata, tim Rafaela Beniteza spektakularno je pobijedio Arsenal - 2:1!

Iako su "karamelama" opravdano poništena dva gola Rišarlisona, on je ostao uporan, pa dao još jedan, za izjednačenje u 79. minutu. Ipak, heroj je bio Demari Grej, koji je u 92. minutu pogodio udarcem van kaznenog prostora - za prvu pobjedu Evertona još od 25. septembra!

Everton - Arsenal 2:1 (0:1)
/Rišarlison 79', Grej 92' - Odegard 47'/

I Rafael Benitez konačno je dočekao razlog da se nasmije. Oko njega su prvi put od kad je stigao u oktobru bili nasmijani igrači, navijači... Sve bi to vjerovatno bilo drugačije da Pjer-Emerik Obamejang u 98. minutu nije katastrofalno šutirao u velikoj šansi, kada je sa udaljenosti od oko sedam-osam metara poslao loptu na otprilike istu razdaljinu od stative.

Everton se borio kao da mu premijerligaški život zavisi od ove utakmice (što nije netačno) i ostvario jako važnu pobjedu, koja će dati novu energiju svima u klubu i na tribinama pri kraju košmarne jeseni.

Da li će to biti dovoljno da Everton preokrene za sada mučnu sezonu?