Dao gol u 107. minutu i dobio otkaz zbog toga: Postao junak u velikoj drami, klub ga kaznio raskidom!

Nevjerovatna priča stiže iz Katara, gdje se održava Arapski kup, takmičenje reprezentacija.

Dobio-otkaz-u-klubu-jer-je-postigao-gol-za-reprezentaciju Izvor: Profimedia

Ovih dana se u Kataru, na stadionima koji će biti domaćini Svjetskog prvenstva naredne godine, održava Arapski kup, takmičenje zemalja sa dva kontinenta koje je od sada pod organizacijom FIFA. Iako timovi nisu u najjačim sastavima, tu ima i nekoliko veoma ozbiljnih ekipa.

Fudbaleri Tunisa iz Alžira igraće u finalu takmičenja, a Alžirci su do borbe za trofej stigli kroz pravu dramu.

Njihov polufinalni meč protiv domaćina trajao je 110 minuta, a odlučio ga je Jusef Belaili golom u 117. minutu. On će dugo pamtiti taj susret.

Prvo je promašio kazneni udarac, zatim odbitak spakovao u mrežu, a nakon utakmice koja je njegov tim odvela u veliko finale saznao je da je otpušten! On je do sada bio član ekipe Katar SC, a oni su samo dan nakon polufinalnom meča Arapskog kupa odlučili da raskinu ugovor sa fudbalerom koji je eliminisao njihovu reprezentaciju.

Možda je to sve slučajnost, ali teško je pretpostaviti da je nešto drugo razlog otkaza za iskusnog Alžirca.

Pogledajte stadion Al Thumama, na kojem će se igrati i Mundijal:

Belaili je veći dio karijere proveo u Alžiru i Tunisu, krako je bio u Francuskoj, a igrao je i u Saudijskoj Arabiji i Kataru. U Katar SC stigao je 2020. godine, a kako je saopštio na svojim profilima na društvenim mrežama, sada je slobodan u izboru nove sredine.

Vidjećemo da li će katarski klub primjeniti isto pravilo i za drugog Alžirca kojeg imaju u svojim redovima. Zanimljivo, u pobjedi Alžira 2:1 strijelac je bio i Đamel Benlarmi, ali nije poznato da je on dobio otkaz u klubu. Možda ih je samo onaj gol u nadoknadi više zabolio...

Pogledajte stadionAl Janoub, koji će biti domaćin Svjetskog prvenstva sljedeće godine: