BIL-BI-JA! Zrinjski reda pobjede, Banjalučanin postavlja rekorde!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Nova tri boda "plemića" uz nova dva pogotka rekordera Nemanje Bilbije!

Zrinjski pobijedio Tuzla siti 5:0 Nemanja Bilbija postigao dva gola Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Bilo da je duel sa ekipama sa dna tabele ili tzv. derbi protiv Tuzla sitija, Nemanja Bilbija rešeta mreže, a Zrinjski pobjeđuje.

Napadač Zrinjskog postigao je dva gola u ubjedljivoj pobjedi Zrinjskog nad Tuzla sitijem 5:0, ukupno 14. vezanoj pobjedi "plemića" i ujedno 14. utakmici zaredom na kojoj je Bilbija postigao najmanje jedan gol.

Trener Tuzla sitija Husref Musemić isključen je u 18. minutu zbog prigovora sudiji Mujiću.

Zrinjski sada od šampionske titule dijele još samo tri pobjede, a možda i manje.

Ekipa Sergeja Jakirovića devet kola prije kraja ima 19 bodova više upravo od Tuzla sitija i juri ka svojoj sedmoj tituli šampiona BIH na krilima maestralnog Nemanje Bilbije.

Mrežu Tuzlaka je ipak načeo Tičinović u 33. minutu, kada je izbjegao ofsajd zamku i pogodio mrežu Brajlovića.

U drugom poluvremenu je uslijedio šou rekordera Premijer lige BIH.

Bilbija je pogodio za 2:0...

... a potom i 3:0, čime je postavio novi rekord – 26 golova u Premijer ligi u jednoj sezoni.

Već tada bilo je jasno da se subotnji duel prvoplasirane i drugoplasirane ekipe na tabeli ne može nazvati derbijem, a potvrda toga stigla je i u 72. minutu.

Poslije dva gola Bilbija je upisao i asistenciju, a mladi Danilo Šipovac matirao je Brajlovića za 4:0 i svoj ukupno treći gol u svojoj debitantskoj Premijer ligi BIH. Prethodna dva postigao je Leotaru u pobjedi 6:2.

Ni to nije bilo dovoljno Mostarcima, pa su deset minuta prije kraja ispalili "petardu" u mrežu Tuzla sitija.
Jukić je nakon ubacivanja u šesnaesterac lažnjakom izbacio čuvara, a onda pogodio suprotni ugao za 5:0!

"Plemići" su tako napravili odličnu uvertiru za derbi protiv Borca u narednom kolu, a osim činjenice da su u Banjaluci posljednji put slavili 5:1, dodatno samopozdanje donosi im odlična dorma u duelima sa direktnim rivalima za vrh.

Na mečevima protiv drugoplasiranih i trećeplasiranih ekipa Zrinjski je ove sezone postigao čak 17 golova.

Rudar Prijedor – Borac 2:2 (2:1)