SERIJA A: Kakva bruka Juventusa!

Najtrofejniji italijanski klub drugi put zaredom na svom stadionu uspio da prokocka 2:0 i osvoji samo bod (protiv Katanije 2:2).

SERIJA A: Kakva bruka Juventusa! Izvor: MONDO

Juventus ne može bez drame i bez bruke. U drugoj uzastopnoj utakmici u Torinu uspio je da poslije 2:0 odigra 2:2 i to protiv autsajdera.

Prije dve nedjelje Katanija je osvojila bod na Olimpijskom stadionu golovima u posljednjih desetak minuta, a u ponedjeljak uveče isti podvig načinio je i Kjevo - 2:2 (1:0).

Alesandro Del Pjero najzaslužniji je za ubjedljivo vođstvo domaćina, jer je dao prvi gol iz penala i asistirao imenjaku Matriju za drugi. Ali, za samo minut "stara dama" je uspjela da prokocka prednost. A onda, zamalo nije izgubila i taj jedan bod. Doduše, mogla je u finišu i do cijelog plijena, jer je na terenu zavladala anarhija.

Juventusu je pobjeda bila neophodna da uhvati priključak sa rimskim klubovima, trenutno pozicioniranih na mjestima koja vode u Ligu Evrope, i da podgrije nadu da u posljednja dva kola može da se domogne i kvalifikacija za Ligu šampiona...

Ali, tim Luiđija Del Nerija je baš nepredvidiv.

Prekršaj Marka Andreolija nad Simoneom Pepeom u 13. minutu, koji je sudija okarakterisao kao najstrožu kaznu, biće predmet diskusije u italijanskim fudbalskim krugovima, ali kapiten Juventusa nije propustio priliku da dovede svoj tim u vođstvo.

On je u 55. minutu proigrao Matrija, koji je dobro reagovao i matirao golmana Stefana Sorentina za 2:0.

Ništa nije slutilo da će završnica biti neizvjesna... Do 68. minuta. Tada je počelo ludilo.

Lopta se odbila od stative gola Đanluiđija Bufona i došla Luke Rigonija, koji je iz neposredne blizine ubacio u mrežu. Samo minut kasnije ponovo se tresla stativa domaćeg gola poslije šuta kapitena gostiju Serđa Pelisijea. I ponovo se lopta odbila do igrača Kjeva, ovaj put do Đenara Sarda, koji priliku nije propustio - 2:2.

Zatim su šanse počele da se redaju na obe strane.

Gosti iz Verone su mogli da naprave preokret za malo više od dva minuta, ali u sljedećem napadu Pelisije nije bio precizan kada je izašao sam pred Bufona.

Do kraja su igrači Juventusa imali još dve šanse, koje je teže bilo promašiti, ali su oba puta pogodili stativu - Đorđo Kjelini sa dva metra, a zatim i Luka Toni, koji je u 80. minutu zamijenio neprimjetnog Miloša Krasića.

A kakvu priliku je propustio Fernando Uribe da Kjevu donese trijumf! Bufon je izjetio do aut linije i uklizao na loptu, ali je Pelisije uspio da ga prevari. Krenuo je ka golu na kome je stajao jedan igrač Juventusa, nesebično uposlio Uribea, a Kolumbijac je bukvalno dodao loptu kolegi u crno-bijelom dresu!

Ipak, gosti su zadovoljni napustili Torino jer su sa bodom i teoretski obezbijedili opstanak.

Juventusu preostaje da u posljednja dva kola protiv Parme i Napolija pokuša da obezbijedi izlazak na evropsku scenu.