SERIJA A: Evropski Lacio, slavlje u Milanu

Rimljani ubjedljivo pobijedili Đenovu (4:2) u premijernom meču 37. kola i privremeno se probili na četvrto mjesto. Milan proslavio titulu!

SERIJA A: Evropski Lacio, slavlje u Milanu Izvor: MONDO

Lacio je sve bliže povratku na evroscenu poslije pauze od četiri godine.

Da li će se to dogoditi u Ligi Evrope ili Ligi šampiona, zavisi i od rezultata drugih timova, ali su "bjankoselesti" u subotu uradili što je bilo do njih.

Pobijedili su Đenovu rezultatom 4:2 (1:1) i potisnuli sa četvrte pozicije ekipu Udinezea, koja u nedjelju gostuje Kjevu u Veroni.

Lacio ima 63 boda, Udineze 62, a Roma 60, uoči gostovanja Kataniji.

Duel na Olimpiku donio je dva "brza" pogotka, po jedan na obje strane. Domaćin je poveo u sedmom minutu preko defanzivca Đuzepea Bjave, ali je samo pet minuta kasnije izjednačio Rodrigo Palasio.

Na poluvrijeme se otišlo sa neriješenim rezultatom, da bi Tomaso Roki u 52. i Ernaneš u 56. i 66. minutu obezbijedili bodove Laciju poslije tri vezana poraza (Inter, Juventus, Udineze).

Domeniko Krišito u finišu je uspio da ublaži poraz...

GOL GATUZA GLAVOM SA 17 METARA!

Gomila navijača Milana sjatila se u subotu tokom dana na pjacu Duomo da pozdravi šampione Italije za sezonu 2010/11.

Fudbaleri Milana su biliu otvorenom autobusu, a velika masa navijača oduševljeno im je klicala (fotografije pogledajte OVDJE).

Nešto kasnije, organizovana je "žurka" na San Siru. U meču bez ikakvog rezultatskog značaja Milan je dočekao Kaljari i u jednoj opuštenoj igri pobijedio 4:1 .

Lajt motiv utakmice je gol glavom Đenara Gatuza sa ivice šesnaesterca Kaljarija za 2:0!

Dva gola za rosonere, koji su igrali u retro dresovima, postigao je Robinjo, a strijelac četvrtog bio je Klarens Sedorf.

Priliku da zaigra dobio je i veteran Pipo Inzagi. Ušao je u 84. minutu umjesto Pata.