EP (U 17): Holanđani šampioni Evrope

Holandski kadeti su u finalu u Novom Sadu gubili 0:1 i 1:2, ali na kraju zasluženo savladali vršnjake iz Njemačke - 5:2.

EP (U 17): Holanđani šampioni Evrope Izvor: MONDO

Završeno je Evropsko prvenstvo za kadete čiji je domaćin bila Srbija. U finalu, odigranom na novosadskom Karađorđu, Holandija je pobijedila Njemačku - 5:2 (2:2).

Tako su se "lale" osvetile "pancerima" za poraz u finalu 2009. godine poslije produžetaka. Holanđani su prvi put došli do krova Evrope u kadetskoj konkurenciji, dok su Nijemci bili tri puta prvaci Starog kontinenta za taj uzrast (do 2001. su igrali igrači do 16 godina, a od tada nastupaju igrači do 17 godina).

Holandija je najviše pokazala na Evropskom prvenstvu u Srbiji. Do finalne utakmice nije primila gol, a Njemačku je dva puta pobijedila tokom šampionata. U takmičenju po grupama bilo je 2:0.

Mladi "panceri" dva puta su vodili u finalu 1:0, pa 2:1. Međutim, Holanđani su do poluvremena uspjeli da izjednače, zahvaljujući dvostrukom strijelcu Vilheni, a u nastavku i da ostvare ubjedljivu pobjedu.

Selektor Njemačke Štefan Frojnd nije mogao da sjedi na klupi zbog isključenja u prethodnom meču.

STRIJELCI: 0:1 - Jesil u 8, 1:1 - Vilhena u 23, 1:2 - Ajdin u 32, 2:2 - Vilhena u 34, 3:2 - Depaj u 46, 4:2, Kongolo u 52, 5:2 - Ebesilio u 77. minutu.