SERIJA A: Di Vajo promašio pobjedu

Fiorentina povela, Bolonja izjednačila, a onda je Di Vajo promašio penal. Na kraju 1:1.

SERIJA A: Di Vajo promašio pobjedu Izvor: MONDO

Bolonja nije pobijedila ni u osmoj uzastopnoj utakmici, a žaliće jer je u Firenci mogla "ovjeri" opstanak u Seriji A. Ni u timu Siniše Mihajlovića nisu zadovoljni, jer su željeli da se od navijača oproste sa tri boda - 1:1 (1:0).

Domaćin je poveo u 20. minutu, poslije centaršuta Vargasa, Ćerći je glavom sa peterca poslao loptu u mrežu. Međutim, gosti su izjednačili nedugo po povratku iz svlačionice preko Ramireza, koji je u poluvremenu ušao u igru.

Već u 54. minutu Bolonja je imala idealnu priliku za preokret.

Kroldrup je napravio prekršaj nad Di Vajom zbog kog je isključen, a Bolonja je dobila penal. Izveo ga je upravo igrač na kojim je skrivljen i - pucao je preko gola.

Snage su izjednačene u 80. minutu kada je "pocrvenio" i strijelac gola za Bolonju. Urugvajac je zbog simuliranja dobio drugi žuti karton.

Srpski internacionalac iz Fiorentine Adem Ljajić u igru je ušao u 87. minutu, dok je Ivan Radovanović iz Bolonje utakmicu ispratio sa klupe.

Stevan Jovetić, koji je teško povrijedio koljeno uoči početka sezone, trebalo je da se vrati na teren upravo protiv Bolonje, ali je zbog lakše povrede odložio povratak.