PREMIJER: Bane strijelac, Njukaslu bod

Na oproštaju od Stamford bridža za ovu sezonu, Čelsi je osvojio samo bod protiv Njukasla - 2:2 (1:1).

PREMIJER: Bane strijelac, Njukaslu bod Izvor: MONDO

Čelsi je doveo u pitanje drugo mjesto u Premijer ligi osvajanjem samo boda protiv Njukasla, jer Arsenal ima tri boda manje i utakmicu manje (i sedam golova goru gol-razliku).

"Plavci" su vodili do 93. minuta, a onda su poslije prekida zaboravili Stivena Tejlora na petercu, koji je to iskoristio i postavio konačan rezultat - 2:2 (1:1).

Početak i finiš meča bili su zanimljivi, a u sredini - uspavanka.

Počelo je pogotkom Branislava Ivanovića već u drugom minutu. Frenk Lampard je izveo korner sa lijeve strane, Fernando Tores je glavom zakačio loptu, a Srbin je koljenom poslao u mrežu sa pet metara.

Međutim, već u desetom minutu bilo je 1:1. Rajan Tejlor je izveo slobodan udarac, lopta je zakačila Jonasa Gutiereza, promijenila pravac i završila u mreži - 1:1.

Aleks je doveo Čelsi nadomak pobjede u 83. minutu zahvaljujući greški golmana Njukasla Tima Krula. Asistenciju je ponovo upisao Lampard, Krul je "zaplivao", a Aleks glavom pogodio cilj. Ipak, to nije bilo dovoljno da tim Karla Anćelotija.