Katai spasio Zvezdu - majstorija u 93. minutu: Crveno-bijeli preživjeli dramu tamo gdje su pali prošle sezone!

Aktuelni šampion i lider Superlige pobijedio u Surdulici, u posljednjem kolu za ovu godinu.

crvena zvezda pobijedila radnik u surdulici  Izvor: MN PRESS

Fudbaleri Crvene zvezde uspjeli su da savladaju Radnik u Surdulici, na mjestu gde su prošle sezone ostavili sva tri boda. Heroj pobjede (2:1) nad timom sa juga Srbije bio je dvostruki strijelac Aleksandar Katai, koji je majstorijom u 93. minutu donio pobedu gostima iz Beograda.

Bio je to drugi gol "Magika" na meču u Surdulici, nakon što je u 35. minutu pogodio za prednost Zvezde. Ipak, gosti nisu uspjeli da je sačuvaju pošto je Spasić u trećem minutu nastavka poravnao na 1:1 i najavio dramu na meču prvoplasirane i posljednjeplasirane ekipe u Superligi.

I vidjeli smo dramu, sve dok Katai majstorijom nije riješio pitanje pobjednika. Ofanzivac crveno-bijelih gađao je golmanov ugao iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara i čuvara mreže Vujanca uhvatio je u raskoraku.

Zbog te pobjede Crvena zvezda će sačuvati dvocifrenu prednost u odnosu na Partizan pred nikad dužu zimsku pauzu. Ovo je bio poslednji meč crveno-bijelih u 2022. godini, a prvi u narednoj će igrati tek početkom februara.