Siti na mukama, ne pomaže ni Holand! Dva kluba u Londonu slave - da li je Gvardiola izgubio titulu?

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Totenhem je pobijedio Mančester siti u Premijer ligi i obradovao je Arsenal.

Totenhem pobijedio Mančester siti i pomogao Arsenalu Izvor: Profimedia

Totenhem je pobijedio Mančester siti i pomogao je Arsenalu u borbi za titulu u Premijer ligi! Tim Antonija Kontea napravio je iznenađenje i u Londonu je savladao ekipu Pepa Gvardiole - 1:0 (1:0). Jedini gol na meču postigao je Hari Kejn u 15. minutu, a domaćin je meč završio sa desetoricom pošto je Kristijan Romero isključen u 87. minutu.

Ovom rezultatu raduje se skoro cijeli London, tačnije dio grada u kom su pristalice Totenhema i Arsenala. Ekipa Mikela Artete izgubila je od Evertona (1:0), a "građani" to nisu kaznili. Tako su "tobdžije" ostale na 50 bodova, imaju pet bodova više od Sitija (45) i meč manje. Imaće šansu i da uvećaju tu razliku.

Imao je Siti veći posjed lopte (65 naspram 35 odsto), ali nije imao previše ozbiljnih prilika. Osim šuta Rijada Mareza iz nadoknade prvog dela, kada je zatresao prečku, nije bilo pravih uzbuđenja. Erling Holand bio je u potpunosti zatvoren, a Kejn je mogao i da duplira vođstvo. Gvardiola je tražio rješenje, uveo je rovitog Kevina de Brujnea, ni to nije pomoglo. Čak ni u momentima kada je imao prednost igrača više, Rodri je pokušao glumom da iznudi penal, sudija Medli nije nasjeo, nije bilo ni reakcije iz VAR sobe. Totenhem se sa ova tri boda (39 ukupno) vratio u borbu za Ligu šampiona i odmakao je Čelsiju (30) i Liverpulu (29).