Navijači ljuti otišli sa stadiona, pa trčali nazad, ali to je tek bio uvod u dramu: Marsej ispao od drugoligaša!

Autor Goran Arbutina

Teško je opisati šta se sve dešavalo u srijedu uveče na Velodromu.

Marsej ispao od drugoligaša u Kupu Francuske Izvor: SEBASTIEN NOGIER/EPA

Fudbaleri Marseja navikli su svoje igrače naiznenađenja, ali u srijedu uveče priredili su im novo razočarenje.

Ekipa Igora Tudora eliminasana je u četvrtfinalu Kupa Francuske od Anesija, a poraz od drugoligaša na svom Velodromu kao da nije bio dovoljan, već je to moralo i na najgori mogući način – poslije vođstva i preokreta, promašenog jedanaesterca, gola spasa, a onda i ispadanja nakon penal-serije.

Činilo se nakon gola Veretua i vođstva poslije prvog poluvremena da će Marsej izbjeći novu blamažu kod kuće, poslije remija sa Nantom, a onda iu poraza od Nice i PSŽ-a na Velodromu.

Međutim, za dramu su se pobrinuli prvo gostujući Anesi koji je golovima Diona i Muanga preokrenuo na 2:1, a zatim fudbaleri , ali i navijači Marseja.

Mučio se Marsej da izjednači, a nije uspio u tome ni pet minuta prije kraja kada je Aleksis Sančez promašio jedanaesterac.

To je iznerviralo domaće pristalice koji su krenuli da bijesno napuštaju Velodrom, da bi nakon samo par minuta požalili.ž

Rezervista Fransoa Muge pogodio je za 2:2 u šestom minutu sudijske nadoknade, nakon čega su navijači Marseja koji su napustili stadion pohrlili nazad.

Bio je to tek uvod u novu dramu i novo razočaranje.

Naime, uspio je Marsej da izbori jedanaesterce i tako se vrati u ovaj gotovo izgubljen meč, ali je i da ga dobije.

Iako je već u prvoj seriji penala promašio fudbaler Anesija, ni to nije bilo dovoljno Marseju.

Tavareš i Balerdi promašili su u trećoj i osmoj seriji i Marsej je trećim uzastopnim porazom na Velodromu eliminisan iz Kupa Francuske.ž