Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Posušje ostalo na samo dva boda od zone ispadanja!

PLBIH Široki Brijeg pobijedio Posušje 1-0 Izvor: Mondo/Slaven Petković

Nakon dva vezana poraza Široki Brijeg je konačno stigao do prve pobjede u 2023. godini.

Iako su 40 minuta igrali sa igračem manje Širokobriježani su osvojili tri boda pobjedom 1:0 protiv Posušja na stadionu Mokri dolac, gdje su posljednji put slavili još 2009. godine.

Gol odluke postigao je Bože Vukoja u 21. minutu nakon asistencije Radića.

Minimalnom prednošću završeno je prvo poluvrijeme u kojem smo gledali prilike Milanovića, Kpana i Jovića, ali mreže se nisu tresle.

Nakon drugog žutog kartona i isključenja Kneževića inicijativu je preuzelo Posušje, koje je imalo potpunu inicijativu u finišu meča, dok je Široki prijetio iz kontranapada, poput onoga kada je Kukić odbranio pokušaj Medića.

Na drugoj strani Brković je imao nekoliko šansi, prvo njegov pokušaj brani Josipović, a onda u sudijskoj nadoknadi promašuje loptu u vrlo dobroj prilici. Ni to nije bio kraj uzbuženja, jer je Jović u drugom minutu nadoknade primio loptu na nekih desetak metara i poslao za Horića, ali štoper domaćih nije se nadao asistenciji i propala je šansa da Posušje stigne do izjednačenja.

POSUŠJE - ŠIROKI BRIJEG 0:1 (0:1)