Odmah drama u srpskoj grupi - riješili je bivši igrači Zvezde i Partizana: Crnogorci slavili, a Savić ih "čupao" u 90!

Crna Gora je savladala Bugarsku u prvom meču srpske grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Crna Gora pobijedila Bugarsku Izvor: Profimedia

Završena je prva utakmica grupe G u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024 godine i poslije te utakmice lider na tabeli je Crna Gora! Na gostovanju u Bugarskoj "sokolovi" su pobijedili Bugarsku 1:0 golom nekadašnjeg napadača Crvene zvezde Nikole Krstovića.

Nakon poluvremena bez golova korpulentni napadač je iskoristio fantastičnu asistenciju još jednog bivšeg igrača Crvene zvezde Vladimira Jovovića u 70. minutu, Na kraju je tu pobjedu sačuvao Stefan Savić u 90. minutu!

U jednom od posljednjih napada na meču Bugari su probili sa desne strane preko kapitena Despodova, napadač domaćeg tima je na sedam metara propustio loptu kroz noge i ona je došla do Ruseva koji je savladao golmana Milana Mijatovića, ali je Stefan Savić sa gol linije uspio da "počisti" tu loptu i sačuva tri boda svom timu. Na kraju je u kontri preko Milutina Osmajića mogao da dođe i do ubjedljivije pobjede, ali je njegov udarac prošao pored gola, dok je šut Vukana Savićevića u 95. minutu otišao pored gola.

Srbija na startu kvalifikacija igra sa Litvanijom u Beogradu, dok je Mađarska slobodna u prvom kolu i odigraće duel sa Crnom Gorom 27. aprila.