Prvo veliko iznenađenje u kvalifikacijama za EURO: Čudesan preokret Kazahstana za pobjedu protiv Danske!

Autor Haris Krhalić

Reprezentacija Kazahstana gubila je 0:2 sve do 73. minuta, a na kraju su uspjeli stići do veličanstvene pobjede nad favorizovanom Danskom.

kazahstan Izvor: Bo Amstrup/Ritzau Scanpix

Fudableri Kazahstana priredili su pravu senzaciju u utakmici drugog kola grupe H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo pobjedom nad ekipom Danske rezultatom 3:2.

Danci su odlično počeli meč i več u 21. minutu golom Hojlunda stigli do prednosti od 0:1. Isti igrač je u 36. minutu povisio na 0:2 što je ujedno bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

I kada se činilo da će Danci stići do tri boda došlo je do nevjerovatnog preokreta. Prvo je Zajnutdinov u 73. minutu smanjio na 1:2 sa bijele tačke.

Nošeni ovim golom fudbaleri Kazahstana su uspjeli stići do izjenačenja u 86. minutu golom Tagjbergena, a samo tri minuta kasnije Ajmbetov pogodio je za konačnih 3:2 i erupciju odušveljenja u Astani.

Pogledajte pobjedonosni pogodak:

Selekcija Kazahstana je četvrtoplasirana u grupi sa tri boda iz dvije utakmice i gol razlikom 4:4 dok je Danska druga sa istim brojem bodova, ali gol razlikom 5:4.