MURINJOVA ROMA JE NEPOBJEDIVA! Fejenord pao poslije drame u Rimu - gol za produžetak u 89. minutu, pa veliki trijumf!

"Vučica" kroz produžetak nastavila borbu za još jedan evropski trofej - Fejenord pao u najvećoj drami Lige Evrope.

roma u polufinalu lige evrope  Izvor: Profimedia

Roma je pobijedila Fejenord poslije produžetka 4:1 i ukupnim rezultatom 4:2 u dvomeču ušla u polufinale Lige Evrope!

Srpski vezista Nemanja Matić bio je jedan od najboljih igrača "vučice" u još jednoj njenoj pobjedi u evropskom dvomeču! Prošle godine osvojila je Konferencijsku ligu upravo u finalu protiv Fejenorda, a ove večeri je golovima Leonarda Spinacole u 60. i Paula Dibale u 89. minutu izborila produžetke, a onda je prošla među najbolje četiri ekipe golovima Stefana El Šaravija u 101. minutu i Lorenca Pelegrinija u 109! Kakav, nepobjediv tim u evro-takmičenjima!

Ovo su parovi polufinala, zakazanog za 11. i 18. maj:

• Juventus - Sevilja
  • Roma - Bajer Leverkuzen

Naravno, osvajač će uz trofej dobiti i direktno mgesto u Ligi šampiona, koje Roma trenutno "drži" i na tabeli Serije A, mada je od ove večeri ugroženija za Juventus, koji se vratio u najbolja četiri jer mu je ukinuta kazna od 15 bodova minusa.

Ipak, o "Staroj dami" u Rimu večeras sigurno neće razmišljati, već će slaviti nezaboravnu pobjedu, ukrašenu majstorskim Dibalinim golom u posljednjem minutu, kojim je strepnju cijelog stadiona pretvorio u zemljotres.

/Spinacola 60, Dibala 89, El Šaravi 101, Pelegrini 109 - Paišao 80/

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!