Kolumbijac "ukopao" Dekija: Kod 11 na 11 nekako, sa igračem manje nikako - SAMPDORIJA SE POZDRAVLJA SA SERIJOM A

Čim je ostala sa igračem manje, Sampdorija je primila gol od Rome i povratka nije bilo.

Dejan Stanković i Filip Đuričić, Sampdoria Izvor: EPA-EFE/RICCARDO ANTIMIANI

Držala se Sampdorija protiv Rome 50-ak minuta, a onda je zbog drugog žutog kartona Hejsona Murilja ostala sa igračem manje i kola su krenula nizbrdo.

Nedugo zatim Žoržinjo Vajnaldum iskoristio je asistenciju Nemanje Matića, te donio vođstvo "vučici" i povratka za tim Dejana Stankovića na "Olimpiku" nije bilo, uslijedio je pravi potop.

Imala je Roma terensku inicijativu u prvom poluvremenu, dobru priliku u kojoj se Vajnaldum našao u 36. minutu, kada je takođe nakon proigravanja raspoloženog Matića uzdrmao stativu, ali bolju igru nije uspjela da kruniše pogotkom.

Tim Žozea Murinja u nastavku je krenuo još ofanzivnije, a posao im je olakšao Kolumbijac, koji je u dva navrata neoprezno pravio prekršaje i onda ranije morao pod tuš. Nekako je taj crveni karton prosto visio u vazduhu. Sudija Masimilijano Irati pokazao je četiri javne opomene prije pomenutog isključenja, još tri poslije i bilo je očekivano da će nego od igrača biti udaljen sa terena.

ZVIŽDUCI STANKOVIĆU

Imao je Dejan Stanković prigovora na suđenje kod isključenja Murilja, nakon čega su reagovale i najvatrenije pristalice Rome. Srpskom stručnjaku, koji je svojevremeno nosio dres omraženog rivala Lacija, upućeni su zvižduci sa južne tribine, a sve je smirivao Žoze Murinjo, koji je dugo sarađivao sa Stankovićem u Interu.

U situaciji sa igračem manje, gosti iz Đenove nisu mogli da pruže mnogo. Roma je do kraja postigla još dva gola. Prvo je sjajni Vajnaldum iznudio penal, koji je u 2:0 pretvorio Paulo Dibala, da bi Stefan El Šaravi duboko u nadoknadi krunisao dobru partiju i pogodio za konačnih 3:0.

Stigla je "vučica" do diobe treće pozicije sa Interom i tu će ostati po završetku 28. kola Serije A, pod uslovom da Milan večeras kao gost u derbiju ove runde ne savlada vodeći Napoli.

S druge strane, Sampdorija je ogromnih 10 bodova udaljena od opstanka, javio se tračak nade u prošlom kolu kada je savladana Verona, ali sada je doživljen novi neuspjeh i sve je izvjesnije da ćemo Đenovljeane od naredne sezone gledati u Seriji B.