Sarajevo silovito krenulo sa pripremama: "Petarda" Rumunima i fenomenalan pogodak Mustafića (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Sarajeva su u prvoj pripremnoj utakmici savladali Petrolulu rezultatom 5:0.

renan oliveira Izvor: Promo/FK Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva su u prvoj pripremnoj utakmici, igranoj u Slovenskim Konjicama, pregazilo rumunski Petrolul sa ubjedljivih 5:0.

Izabranici Mirze Varešanović su od samog starta nametnuli svoj tempo igre što je na kraju rezultiralo pobjedom nad ekipom koja je prošle sezzone završila na osmom mjestu rumunskog šampionata.

Sarajevo je u vođstvo doveo Fransis Kjereme u 10. minutu. Nakon sjajne akcije fudbalera “bordo” tima, Kjeremeh je nakon centaršuta primio loptu, odlično se okrenuo i pogodio.

Na drugi pogodak smo čekali do 22. minuta. Ponovo je akcija bh. tima krenula od zadnje linije. Nakon centaršuta sa desne strane najviši u skoku bio je Brazilac Renan Oliveira koji pogađa za 2:0.

Do kraja prvog dijela vidjeli smo još jedan pogodak. I treću put pukla je odbrana rumunskog kluba po desnoj strani, a nakon prizemnog centaršuta loptu u mrežu još jednom posprema Oliveira.

Sarajevo je i u drugom poluvremenu nastavilo da dominira, a prvi pogodak u nastavku vidjeli smo u 60. minutu kada je Ivan Ikić pogodio za 4:0.

Najljepši potez na utakmici vidjeli smo u 79. minutu. Mirza Mustafić je iz slobodnjaka sa oko 25 metara udaljenosti silovito gađao i pogodio desne rašlje gola Rumuna.