CRNA GORA ISPUSTILA POBJEDU U 94. MINUTU: Velika šansa za Srbiju

Reprezentacija Crne Gore vodila do 94. minuta i bolno ispustila pobjedu.

Litvanija Crna Gora kvalifikacije Izvor: MN PRESS

Reprezentacije Litvanije i Crne Gore odigrale su neriješeno (2:2) u utakmici kvalifikacija za EURO 2024 u okviru grupe u kojoj se takmiči Srbija. "Sokolovi" su u burnoj utakmici napravili preokret golovima Nikole Krstovića u 78. (na asistenciju Adama Marušića) i Stefana Savića u 89. minutu (na asistenciju Stevana Jovetića), ali to nije bilo dovoljno za pobjedu.

Litvanci su izjednačili u 94. minutu pogotkom Fedora Černiha, napadača AEL Limasola, koji je udarcem sa 20 metara postavio konačnih 2:2 i naneo bolan udarac Crnogorcima u borbi za odlazak na EURO. Reprezentacija Srbije sada ima dva boda više od Crne Gore i šansu da joj pobjedom protiv Mađarske u četvrtak uveče na "Marakani" odmakne na velikih pet bodova razlike.

Srpska reprezentacija bi trijumfom u derbiju izjednačenih na vrhu tabele stekla ogromne poene pred završnu borbu za odlazak na EURO u Njemačku, a poznato je da na kontinentalnom turniru nacionalni tim Srbije nije bio od 2000. godine. U septembarskom "ciklusu", Srbija će u nedjelju takođe gostovati Litvaniji, a potom će u oktobru igrati protiv Mađarske u gostima i dočekati Crnu Goru. Nakon toga će 19. novembra u Leskovcu odigrati posljednji meč kvalifikacija.

Jedno je sigurno - kiks Crne Gore protiv Litvanije pomogao je Srbiji.